Inter ogrywa Villarreal

6 sierpnia 2017 | 20:00 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

W kolejnym meczu towarzyskim Inter pokonał Villarreal 3 - 1. Na listę strzelców wpisali się Eder, Jovetić i Brozović. Dla rywali jedynego gola zdobył Soldado.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. W mecz lepiej weszli Nerazzurri, a świetną okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Eder. Reprezentant Włoch zrehabilitował się w 26 minucie. Inter kolejny raz zdobył gola po błyskawicznie wyprowadzonym kontrataku. Danilo D'Ambrosio wypuścił w bój Antonio Candrevę, ten dograł do wbiegającego Edera i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Zespół Spallettiego wyglądał dobrze, lecz przydarzały mu się proste straty. Sporo zamieszania wprowadzał również aktywny Castillejo. Rywale dążyli do wyrównania i jeszcze przed przerwą dopięli swego. Samir Handanović odbił przed siebie mocny strzał Sansone, ale przy dobitce Roberto Soldado był już bez szans.

W drugich 45 minutach uwidoczniła się przewaga Nerazzurrich. Rywale potrafili się jednak odgryźć, lecz poza nielicznymi wyjątkami bardzo dobrze funkcjonowała defensywa Interu. Na szczególne słowa pochwały zasługuje postawa Milana Skriniara. Na ten moment to Słowak wydaje się najcenniejszym wzmocnieniem podczas bieżącego mercato. W drugiej połowie na boisku zameldował się Stevan Jovetić i kolejny raz wysłał czytelny sygnał, że może jednak nie warto go jeszcze skreślać. W 67 minucie JoJo popisał się spektakularnym uderzeniem z powietrza i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Akcję zapoczątkował dobry odbiór w wykonaniu Matiasa Vecino. W 72 minucie na murawie zameldował się wreszcie Mauro Icardi. Był to jego debiut pod skrzydłami Luciano Spallettiego i Maurito zdążył jeszcze zaplusować u nowego szkoleniowca. Już w 90 minucie Argentyńczyk zachował się niczym rasowa "10" i fenomenalnym podaniem obsłużył Marcelo Brozovicia. Chorwat wyszedł sam na sam i bez problemów ustalił końcowy rezultat spotkania.

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo; 5 Gagliardini, 20 Borja Valero; 87 Candreva, 10 Joao Mario, 44 Perisic; 23 Eder

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 6 Vecino, 7 Kondogbia, 8 Jovetic, 9 Icardi, 13 Ranocchia, 15 Ansaldi, 24 Murillo, 77 Brozovic, 96 Barbosa
Trener: Luciano Spalletti

VILLARREAL: 13 Fernandez, 2 Mario, 6 Victor Ruiz, 8 Pablo, 9 Soldado, 10 Samu Castillejo, 14 Trigueros, 16 Rodrigo, 18 Sansone, 22 Rukavina, 23 Bonera
Ławka rezerwowych: 25 Barbosa, 3 Alvaro, 4 Semedo, 15 Unal, 17 Bakambu, 19 Leo Suarez, 20 Soriano, 26 Ramiro, 30 Pau, 33 Chuca
Trener: Fran Escribà