Inter is back

20 sierpnia 2017 | 19:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan pokonał Fiorentinę 3 - 0 na inaugurację nowego sezonu. W pierwszej połowie dwa gole zdobył Mauro Icardi, a po przerwie końcowy wynik ustalił Ivan Perisić.

Luciano Spalletti zaskoczył nieco wyjściowym składem na dzisiejszy mecz. Miejsce Joao Mario dość nieoczekiwanie zajął Marcelo Brozović. Poza tym od pierwszych minut oglądaliśmy Yuto Nagatomo i Matiasa Vecino, ale tego można było się już spodziewać.

Gospodarze postanowili z przytupem wejść w nowy sezon i od samego początku mocno ruszyli na rywali. Ofensywa bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Yuto Nagatomo posłał świetną piłkę do Mauro Icardiego, a ten został nieprzepisowo zatrzymany przez Davide Astoriego. Pan Tagliavento bez namysłu wskazał na rzut karny. Do ustawionej na 11 metrze futbolówki tradycyjnie podszedł Icardi i po chwili mogliśmy cieszyć się z prowadzenia Interu. Nakręcony jak króliczek Duracella Nagatomo, po kilku minutach mógł zaliczyć asystę, lecz jego podania nie wykorzystał Matias Vecino. W 15 minucie było już 2 - 0. Ivan Perisić dorzucił piłkę w pole karne, a w powietrznej walce najskuteczniejszy okazał się Icardi i strzałem głową podwyższył prowadzenie. Chorwacki skrzydłowy sam mógł wpisać się na listę strzelców, lecz w sytuacji sam na sam ze Sportiello niepotrzebnie szukał kolejnej asysty do swojego kapitana. Koncert Interu trwał w najlepsze, a Fiorentina nie potrafiła się temu przeciwstawić. Aktywni Simeone i Gil Dias to było zdecydowanie za mało. Po upływie 30 minut tempo meczu nieco siadło. Na brak emocji nie mogliśmy jednak narzekać, a wszystko za sprawą Paolo Tagliavento. W niegroźnie wyglądającej sytuacji Simeone starł się z Mirandą. Zdarzenie miało miejsce w polu karnym, więc na wszelki wypadek arbiter postanowił skorzystać z pomocy analizy wideo. Po kilku dłuższych chwilach niepewności fani Nerazzurrich mogli odetchnąć z ulgą. Nie było karnego.

Po przerwie Inter nie atakował już z taką intensywnością, lecz piłkarze Spallettiego kontrolowali przebieg meczu. Okazję do skompletowania hat-tricka miał Icardi, a potężna bomba Perisicia okazała się minimalnie niecelna. Najlepszą okazję na gola zmarnował jednak Roberto Gagliardini. Reprezentant włoskiej młodzieżówki przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi groźnie uderzał Babacar. W 78 minucie Senegalczykowi zabrakło dosłownie kilku centymetrów do zdobycia bramki. Samira Handanovicia uratował jednak słupek. Odpowiedź Interu była zabójcza. Joao Mario dośrodkował do zupełnie niepilnowanego Perisicia, a ten strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed zejściem z boiska, ostatnią próbę podjął Mauro Icardi. Tym razem górą był jednak Sportiello. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo; Vecino, Borja Valero; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi.
Ławka rezerwowych: Padelli, Gagliardini, Jovetic, Joao Mario, Ranocchia, Ansaldi, Eder, Dalbert, Vanheusden, Gabigol, Pinamonti.
Trener: Spalletti.

FIORENTINA (4-2-3-1): Sportiello; Tomovic, Vitor Hugo, Astori, Maxi Olivera; Sanchez, Veretout; Benassi, Eysseric, Gil Dias; Simeone.
Ławka rezerwowych: Cerofolini, Dragowski, Biraghi, Milenkovic, Badelj, Zekhnini, Hagi, Cristoforo, Pezzella, Babacar, Hristov, Bruno Gaspar.
Trener: Pioli.