Plan minimum wykonany

10 września 2017 | 11:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Zgodnie z planem Inter pokonał dziś zespół SPAL 2 - 0. Na listę strzelców wpisali się Mauro Icardi i Ivan Perisić.

Pomimo ostrożnych zapowiedzi to nikt z obozu Nerazzurrich nie wyobrażał sobie innego scenariusza, niż pewna wygrana gospodarzy. Momentami było dziś nieco nerwowo, lecz generalnie mecz przebiegał według planu.

Początek spotkania do całkowita dominacja podopiecznych Spallettiego. Inter ruszył na rywali i dzięki wysokiemu pressingowi łatwo wchodził w posiadanie piłki. Goście mieli ogromne problemy z wymianą kilku celnych podań i z opuszczeniem własnej połowy. Dwukrotnie na strzał zza pola karnego zdecydował się Roberto Gagliardini, lecz mocnym uderzeniom brakowało celności. W 22 minucie Vicari faulował wychodzącego na czystą pozycję Joao Mario. Na pierwszy rzut oka rzut karny wydawał się być oczywisty. Sędzia Gavillucci miał jednak pewne wątpliwości i zdecydował się skorzystać z pomocy systemu VAR. Po kilku minutach niepewności arbiter wskazał wreszcie na wapno i dał szansę Mauro Icardiemu na kolejnego ligowego gola. Argentyńczyk okazji nie zmarnował i po chwili mógł celebrować zdobycie bramki. W tym momencie wydawało się, że kolejne gole dla Nerazzurrich są już wyłącznie kwestią czasu. Inne plany miał jednak Alfred Gomis, który skutecznie zatrzymywał próby Joao Mario, Candrevy i D'Ambrosio. Tuż przed przerwą bardzo dobrą okazję do wyrównania zmarnował Paloschi.

Po wznowieniu gry gospodarze nie atakowali już z taką samą intensywnością. Momentami to SPAL potrafiło przejąć inicjatywę i na dłużej zagościć pod polem karnym Samira Handanovicia. Inter wydawał się być usatysfakcjonowany minimalnym prowadzeniem i nie dążył za wszelką cenę do podwyższenia rezultatu. W 74 minucie bliski szczęścia był Skriniar. Potężny strzał z dystansu zatrzymał się niestety tylko na poprzeczce. To mógł być naprawdę przepiękny gol Słowaka. W końcówce meczu skuteczniejszy okazał się Ivan Perisić. Danilo D'Ambrosio dograł do niepilnowanego Chorwata, a ten strzałem z woleja nie dał najmniejszych szans Gomisowi. Perisić zdjął pajęczynkę z bramki SPAL, a kibice mogli odetchnąć, że komplet punktów pozostanie w Mediolanie. Kolejna wygrana Interu stała się faktem i podopieczni Luciano Spallettiego mogą spokojnie przygotowywać się do kolejnego meczu z Crotone.

INTER: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 29 Dalbert, 5 Gagliardini, 20 Borja Valero, 10 Joao Mario, 87 Candreva, 9 Icardi, 44 Perisić
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 23 Eder, 55 Nagatomo, 61 Vanheusden, 77 Brozovic, 99 Pinamonti
Trener: Luciano Spalletti

SPAL: 1 Gomis, 15 Vaisanen, 20 Mora, 21 Salamon, 22 Borriello, 23 Vicari, 28 Schiattarella, 29 Lazzari, 33 Costa, 43 Paloschi, 77 Viviani
Ławka rezerwowych: 17 Poluzzi, 92 Marchegiani, 6 Cremonesi, 7 Antenucci, 8 Bellemo, 9 Bonazzoli, 12 Konate, 14 Mattiello, 18 Schiavon, 24 Vitale, 27 Felipe, 88 Grassi
Trener: Leonardo Semplici