Cordoba: Inter musi celować w Scudetto

19 września 2017 | 14:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W dzisiejszym wydaniu Gazzetta dello Sport pojawił się ciekawy wywiad z Ivanem Cordobą. Legendarny Kolumbijczyk pozytywnie ocenia start sezonu w wykonaniu Nerazzurrich, lecz zwraca uwagę na aspekty, które wymagają jeszcze poprawy.

- Jeśli zakładasz koszulkę Interu to nie możesz kalkulować. Wychodzisz na boisko wyłącznie po zwycięstwo. Ta koszulka do tego zobowiązuje. Inter osiągnie sukces, kiedy jego celem będzie Scudetto. Walcząc o mistrzostwo możesz skończyć na trzecim miejscu. Jeżeli twoim celem jest tylko podium to ostatecznie możesz wylądować poza nim. To prosta zasada.

- Po jakości kadry widać, że drużyna nie gra w Europie. Normalnie Inter miałby czterech środkowych obrońców najwyższej klasy i zmiennika dla Icardiego na podobnym poziomie. Jednak niech spróbują.

- Wiele zależy od zachowania graczy, którzy nie wybiegają w podstawowym składzie. Ich niezadowolenie będzie stanowiło problem, ale jeśli zareagują pozytywnie to Spalletti otrzyma kolejny, silny atut. 

- Defensywa Interu nie skrywa jakiegoś specjalnego sekretu. Byliśmy pod wrażeniem ofensywy Barcelony, lecz oni wygrywali dzięki zgraniu i agresywnemu odbiorowi piłki. Lubię Skriniara. Znakomicie czyta grę.

- Icardi musi dostawać więcej klarownych okazji na zdobycie bramki, a sam powinien stwarzać więcej możliwości swoim ruchem bez piłki. Jego zadaniem jest zdobywanie goli, więc nie ma sensu biegać od jednego kolegi do drugiego. Pomagać drużynie można jednak na wiele różnych sposobów.

- Tabela sugeruje, że Juventus, Napoli i Inter mają coś więcej, niż reszta stawki. Zwiększył się dystans pomiędzy wielkimi klubami, a tymi mniejszymi. Za moich czasów wyglądało to inaczej i każdy mecz był bardzo bliski. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 3

MrBlue

MrBlue 19 września 2017 | 16:36   

wystarczy ze bedzie celowac w nastepny mecz bo w scudetto to celujemy co roku po kilku dobrych meczach BEKA

Loon

Loon 19 września 2017 | 18:49   

Pełna zgoda, nic mnie tak nie denerwuje jak wywiady, że celujemy w "3-4 miejsce". To są nasze realny możliwości, ale tak mogą kalkulować kibice i eksperci, a piłkarze - póki są matematyczne szanse - mają celować w Scudetto.

Forza Ivan, akurat dziś o nim myslałem, bo w PES 2018 jest jako H. Pantoja w panteonie legend światowej piłki :)

Maciej Pawul

Maciej Pawul 21 września 2017 | 12:02   

Uwaga suchar leci. Ivan odpala PES, wybiera jako drużynę "legendy", przygląda się i mówi "Przecież ten Pantoja". Ba dum tss.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich