Udany debiut Karamoha

25 września 2017 | 12:22 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

We wczorajszym meczu z Genoą swój oficjalny debiut w Interze zaliczył pozyskany niedawno Yann Karamoh.

Młodziutki skrzydłowy wszedł na boisko w 72 minucie za Borję Valero. Nowy "dzieciak" jak określił go niedawno Luciano Spalletti miał swoją pierwszą okazję by pokazać się kibicom Interu i można śmiało powiedzieć, że zrobił niezłe wrażenie. Nie tylko rozruszał prawą flankę Interu, ale także budził postrach rywali, tak że niektórzy nie mogąc go powstrzymać, często dopuszczali się fauli na nim i jednocześnie łapiąc kartki, co w przypadku Taarabta zakończyło się opuszczeniem boiska przed końcem meczu.

Jego idolem jest Neymar i to z gry Brazylijczyka czerpie dużo inspiracji. Wraz z odejściem z Caen, nie będzie mu dane zmierzyć się z idolem na boisku w meczu Ligue 1, ale kto wie...może za rok w Lidze Mistrzów?

Karamoh jak sam twierdzi, nie znosi porażek i siedzenia na ławce rezerwowych, a kwestia młodości w piłce wygląda dla niego zero-jedynkowo: - Wiek nie ma znaczenia, albo jesteś dobry albo nie.

Póki co Karamoh jest dla Luciano Spallettiego ciekawą alternatywą dla Candrevy. W kilkanaście minut udało mu się zaliczyć kilka rajdów, dryblingów oraz groźny strzał, który sprawił problemy Perinowi. Już teraz wielu kibiców domaga się, aby to on wyszedł na boisko w pierwszym składzie w kolejnym meczu. Mediolańska publiczność ceni efektywnych piłkarzy, kocha tych którzy na boisku zostawia całe swoje serce, a wynosi na piedestał którzy swoją grą potrafią również oczarować.