Cieszy tylko wygrana

1 października 2017 | 14:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter pokonał Benevento 2 - 1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Marcelo Brozović. Gola kontaktowego zdobył Marco D'Alessandro.

Miało był miło, łatwo i przyjemnie. Inter przyjechał na Stadio Ciro Vigorito po kolejne ligowe zwycięstwo i zamazanie słabego wrażenia z poprzednich występów. Plan udało się zrealizować tylko połowicznie. Faworyt wygrał, lecz styl gry nadal pozostawia wiele do życzenia, a fani do ostatnich minut drżeli o korzystny rezultat.

Nerazzurri przystępowali do dzisiejszego meczu w roli murowanego faworyta i od pierwszych minut wydawało się, że są świadomi związanej z tym presji. Podopieczni Luciano Spallettiego szybko osiągnęli optyczną przewagę i pierwszy gol wydawał się kwestią czasu. Niespodziewanie to Joao Miranda i Milan Skriniar byli najbliżej otwarcia wyniku w początkowej fazie spotkania. Defensywa Benevento skapitulowała ostatecznie w 19 minucie. Antonio Candreva dograł wprost na głowę Marcelo Brozovicia, a ten nie dał najmniejszych szans Belecowi. Chorwat kolejny raz wygrał rywalizacją z Joao Mario i dzisiejszym występem postanowił odpłacić się trenerowi za zaufanie. W 22 minucie było już 2 - 0. Ponownie w roli głównej wystąpił popularny Brozo. Pomocnik przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego w okienko bramki gospodarzy. Prowadzenie wyraźnie uśpiło czujność Nerazzurrich i Benevento coraz śmielej zaczęło zapędzać się pod pole karne rywali. Pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłał Mamushai, który obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Handanovicia. Po chwili Słoweniec musiał uwijać się przy uderzeniu D'Alessandro. Inter również szukał kolejnych bramek. Szczególnie Mauro Icardi usilnie próbował znaleźć receptę na defensywę gospodarzy, lecz dwukrotnie dał złapać się na spalonym. W końcówce pierwszej połowy Benevento raz jeszcze ruszyło z szybką kontrą i tym razem przyniosła ona oczekiwane rezultaty. Marco D'Alessandro zdobył gola kontaktowego i zasiał ziarno niepewności w sercach fanów Nerazzurrich. Przed przerwą bliski szczęścia był jeszcze Borja Valero, lecz jego uderzenie z dystansu nieznacznie minęło bramkę Vida Beleca.

W drugiej połowie oczekiwaliśmy przebudzenia Interu i wyraźnego udokumentowania wyższości nad czerwoną latarnią ligi. Niestety nic z tych rzeczy. Goście nadal byli wolni, bezbarwni i apatyczni. To Benevento było bliżej zmiany wyniku, gdy D'Alessandro trafił piłką w słupek. Im bliżej końca spotkania, tym Nerazzurri grali bardziej zachowawczo i rozpaczliwie starali się dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Komplet punktów ostatecznie pojedzie do stolicy Lombardii, lecz fani nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Jeszcze większy ból głowy czeka zapewne Luciano Spallettiego. To ponownie nie był Inter jaki chciałby oglądać. Czy do prestiżowego starcia z Milanem uda się mu dotrzeć do głów swoich zawodników? Czy kibice wreszcie zobaczą drużynę na miarę wielkiego Interu? Wszystkie odpowiedzi poznamy już 15 października.

BENEVENTO: 1 Belec, 3 Letizia, 6 Djimsiti, 7 D'Alessandro, 8 Cataldi, 14 Viola, 20 Memushaj, 21 Costa, 23 Venuti, 33 Iemmello, 87 Lombardi.

Ławka rezerwowych: 22 Brignoli, 4 Del Pinto, 11 Coda, 13 Chisbah, 17 Di Chiara, 18 Gyamfi, 26 Parigini, 32 Puscas, 77 Lazaar, 90 Armenteros, 95 Gravillon.
Trener: Marco Baroni

INTER: 1 Handanovic, 9 Icardi, 11 Vecino, 20 B. Valero, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 44 Perisic, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 87 Candreva.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 5 Gagliardini, 10 J. Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti