Cordoba: Spalletti odcisnął już swoje piętno

6 października 2017 | 10:39 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Praca Luciano Spallettiego zbiera bardzo pozytywne recenzje. Ostatnio cytowaliśmy Diego Milito, który był zachwycony treningowymi metodami szkoleniowca Interu. Ostatnio w podobnym tonie wypowiedział się Ivan Cordoba.

- Mówiąc o postawie Interu, można użyć słowa niespodzianka. Jestem fanem i naturalnym wydaje mi się mierzenie w najwyższe cele, ale znajdujemy się na właściwej drodze do osiągnięcia spójności, która doprowadzi nas na szczyt.

- Myślę, że w tej drużynie jest wiele Spallettiego. Można dostrzec jego stempel i efekty wykonanej pracy. Teraz skład jest bardziej zdeterminowany i pewny siebie. 

- Oczywiście mam nadzieję na kolejne ligowe zwycięstwo, ale Derby rządzą się swoimi prawami. Słabsze rezultaty Milanu nie będą miały żadnego znaczenia. Do takich meczów podchodzi się z ogromną determinacją i trzeba umieć sobie z tym radzić.

- Piłkarze chyba zaczynają rozumieć, że Serie A to najbardziej wymagające rozgrywki na świecie. Rozmawiałem z wieloma byłymi zawodnikami w Kolumbii i zgadzają się, że to najbardziej złożona liga. W starciach z Benevento czy Bologną ryzykujesz utratę punktów, jeżeli nie prezentujesz właściwego nastawienia. Zawodnicy Interu muszą to rozumieć.

- Chciałbym pochwalić Milana Skriniara, który udowadnia jak ważny jest dla defensywy. Znakomicie się zaaklimatyzował i w parze z Joao Mirandą zapewniają poczucie bezpieczeństwa w obronie. Cały zespół wygląda lepiej w defensywie, a to pomaga też w ofensywie. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 1

ester

ester 6 października 2017 | 10:42   

Pompujcie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich