Remis z Torino

5 listopada 2017 | 11:30 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje4 min. czytania

Po niezwykle emocjonującym i wyrównanym spotkaniu Inter zremisował z Torino 1 - 1. Obie bramki padły w drugiej połowie. Goście objęli prowadzenie za sprawą Iago Falque, a do wyrównania doprowadził Eder.

W sporcie żadna seria nie może trwać w nieskończoność i przekonała się o tym dzisiejszej nocy chociażby Joanna Jędrzejczyk, która niespodziewanie straciła mistrzowski pas organizacji UFC. Fani Interu mieli jednak nadzieję, że świetna passa ich ulubieńców zostanie podtrzymana i w niedzielne południe Nerazzurri uporają się z niewygodnym rywalem. Mecz zapowiadał się jednak niezwykle ciekawie i tak właśnie było.

Sinisa Mihajlović walczy o zachowanie posady, więc zgodnie z oczekiwaniami jego drużyna wyszła na dzisiejsze spotkanie odpowiednio zmotywowana. Byki nie przestraszyły się faworyzowanych gospodarzy i licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać pasjonującą walkę w pierwszych 45 minutach. Inter miał sporo problemów z wysokim pressingiem i agresywną grą rywali. W środku pola naprawdę ciężko było znaleźć sobie trochę wolnego miejsca. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Samir Handanović już w 4 minucie musiał wykazać się przy groźnym strzale Baselliego. Czujność Salvatore Sirigu sprawdził za to Matias Vecino. Doświadczony golkiper dobrze poradził sobie jednak z uderzeniem w krótki słupek. Wszystko co najgroźniejsze w ofensywie Interu tradycyjnie pochodziło z ataków skrzydłami. Candreva i Perisić starali się rozrywać defensywę Torino i poszukiwali Mauro Icardiego. Gospodarze najbliżej objęcia prowadzenia byli w 38 minucie spotkania, kiedy to Milan Skriniar uderzał głową po rzucie rożnym. Sirigu popisał się jednak efektowną interwencją i przeniósł piłkę nad bramką. Nerazzurri wydawali się być bliżej objęcia prowadzenia, lecz to przyjezdni powinni schodzić na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Z bliskiej odległości głową uderzał Baselli, lecz Handanović wyciągnął się jak struna i uratował swój zespół przed utratą bramki.

Obie ekipy nie zamierzały zwalniać tempa również w drugiej połowie. W 49 minucie Yuto Nagatomo dograł wprost na głowę Matiasa Vecino, ale Salvatore Sirigu znowu skutecznie interweniował. Bramka wisiała w powietrzu i otwartym pozostawało tylko pytanie, która drużyna jako pierwsza przełamie defensywę rywali. Odpowiedź poznaliśmy w 59 minucie. Iago Falque zdecydował się na indywidualną akcję i pomimo asysty trójki rywali zdołał oddać strzał, który zmusił Handanovicia do kapitulacji. Wiedzieliśmy, że Inter się nie załamie i ruszy do odrabiania strat. Swojego dnia nie miał dziś niestety Mauro Icardi. Kapitan dochodził do sytuacji, lecz jego strzały były blokowane lub zwyczajnie zawodziła skuteczność. W 67 minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Joela Obiego. W odpowiedzi ponownie bliski szczęścia był Milan Skriniar. Wraz z upływem czasu napór Nerazzurrich narastał. Reagował również Luciano Spalletti, który posyłał w bój kolejnych ofensywnie usposobionych graczy. Eder i Brozović zajęli miejsce Gagliardiniego i Nagatomo, a Inter przeszedł na system gry z trójką obrońców. Ofensywne nastawienie przyniosło oczekiwane skutki w 79 minucie spotkania. Ivan Perisić dograł piłkę do Mauro Icardiego. Argentyńczyk znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz bardzo przytomnie odegrał jeszcze do niepilnowanego Edera, a ten z bliska dopełnił formalności. Wyrównujący gol jeszcze bardziej nakręcił gospodarzy, którzy w końcówce praktycznie nie schodzili z połowy rywali. Bohaterem meczu mógł zostać Matias Vecino. Mógł, ale niestety nie został, ponieważ na przeszkodzie stanęło obramowanie bramki strzeżonej przez Sirigu. Urugwajczyk potężnie przymierzył z dystansu, lecz piłka trafiła tylko w spojenie słupka z poprzeczką. Oba zespoły grały do końca jednak więcej bramek już nie padło.

W ostatecznym rozrachunku remis wydaje się wynikiem najbardziej sprawiedliwym. Torino udowodniło, że pomimo wcześniejszych wpadek nadal może być zespołem groźnym dla każdego rywala. Niestety w kontekście regularnie punktującej czołówki, Inter stracił dziś dwa cenne oczka.

INTER: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 10 Joao Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 77 Brozovic.
Trener: Luciano Spalletti

TORINO: 39 Sirigu; 29 De Silvestri, 33 N'Koulou, 13 Burdisso, 15 Ansaldi; 88 Rincon, 22 Obi, 8 Baselli; 14 Iago Falque, 9 Belotti, 10 Ljajic.
Ławka rezerwowych: 1 Ichazo, 32 Milinkovic-Savic, 3 Molinaro, 5 Valdifiori, 6 Acquah, 11 Niang, 16 Gustafson, 20 Edera, 21 Berenguer, 24 Moretti, 31 Boyè, 97 Lyanco.
Trener: Sinisa Mihajlovic