Sampaoli o sytuacji Mauro Icardiego

14 listopada 2017 | 16:31 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Kontuzja wyeliminowała Mauro Icardiego z udziału w towarzyskich meczach reprezentacji Argentyny. Maurito pozostał w Mediolanie i spokojnie powraca do zdrowia pod okiem sztabu medycznego Interu.

Nieobecność kapitana Nerazzurrich na zgrupowaniu kadry wywołała sporo medialnych komentarzy. Dziennikarze sugerowali, że kontuzja może być tylko wymówką, aby gracz mógł być w pełni gotowym na kolejne mecze ligowe. 

O sytuację napastnika zapytany został Jorge Sampaoli:

- Otrzymałem telefon od Mauro. Poinformował mnie o swojej kontuzji i wyjaśnił, że odczuwa ból spowodowany uderzeniem w ostatnim meczu. Z tego powodu zabrakło go w spotkaniu z Rosją i nie zobaczymy go w starciu z Nigerią. Podobnie było w przypadku Lucasa Biglii i Gonzalo Acunii.

- Icardi mógł dołączyć do reszty zespołu podczas zgrupowania, lecz Inter zdecydował się go zatrzymać, aby mógł powrócić do zdrowia. Nie mogłem nakazać mu stawienia się na zgrupowanie, lecz podobnie było w przypadku innych graczy. Rozumiem, że sytuacja Mauro została bardziej rozdmuchana przez media, ale uważam to za nieco niesprawiedliwe podejście.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich