Toldo: Gol Brignoliego to esencja futbolu

4 grudnia 2017 | 18:37 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

15 seria gier na włoskich boiskach przyniosła wiele emocji i znaczących wydarzeń. Juventus zdobył stadion w Neapolu, a Inter objął prowadzenie w ligowej tabeli. Nic nie jest jednak w stanie przebić szalonej końcówki z meczu Benevento - Milan i gola autorstwa bramkarza gospodarzy. 

Show w wykonaniu Alberto Brignoliego, na antenie Radia Anch'io Sport skomentował Francesco Toldo:

- Widać było po nim, że bardzo wierzy w powodzenie. Cała futbolowa Italia kibicowała Brignoliemu i Benevento. To było niczym piłkarska bajka. Wspaniale było oglądać go w akcji. To prawdziwa esencja futbolu. Dzięki tej sytuacji wielu młodych chłopców będzie chciało zostać golkiperami.

Popularny Toldone sam przeżył zresztą podobne chwile, kiedy w sezonie 2002/2003 Inter podejmował Juventus. Oficjalnie gola z 90 minuty przypisano Christiano Vieriemu, lecz to golkiper Nerazzurrich zapisał się w pamięci fanów: 

- Vieri trącił piłkę w ostatnich minutach, ale to ja dotknąłem jej jako ostatni i zremisowaliśmy ten mecz. Bobo walczył wtedy o koronę króla strzelców, ale to ja byłem zdobywcą tego gola.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 1

vandallo87

vandallo87 6 grudnia 2017 | 09:50   

Jak obejrzałem powtórkę, dopiero ogarnąłem, nieczęsto bramkarz ratuje z główki wynik w doliczonym czasie w stylu "stadiony świata".


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich