Inter wygrywa z Benficą

16 sierpnia 2008 | 09:03 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter Mediolan pokonał Benficę Lizbona po serii rzutów karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy żądnych bramek.

Już w pierwszej minucie było bardzo groźnie pod naszą bramką. Oscar Cardozo bez problemów poradził sobie z dwoma naszymi piłkarzami. Akcja ta zakończyła się fiaskiem na nasze szczęście, gdyż zawodnik Benfici trafił w boczną siatkę. Kilka minut później niezłą akcją popisali się Interiści. Luis Figo podał piłkę do Ibry, zaś ten od razu ją odegrał z powrotem do Portugalczyka, który jak się później okazało uderzał ładnie na bramkę gospodarzy. Ta piłka jednak większych problemów dla Quima nie stworzyła. W szesnastej minucie strzałem na bramkę popisał się Cardozo, lecz piłka trafiła na nasze szczęście w słupek. Potem znów strzelał Figo, lecz nie trafił czysto w futbolówkę. W 40 minucie Benfica miała rzut wolny w okolicach pola karnego. Wykonawca tego stałego fragmentu Oscar Cardozo trafił w mur. Dwie minuty po tym Julio Cesar zasłużył na wielkie pochwały, gdyż poradził sobie z napastnikiem rywali w sytuacji sam na sam. Po pierwszej połowie na ekranie widniał wynik bezbramkowy. Obie drużyny grały szybko i mądrze. W Benfice na pochwały zasłużył Oscar Cardozo, który wypracował sobie kilka okazji strzeleckich, zaś w Interze Luis Figo oraz Zlatan Ibrahimovic. Obaj grali dobrze w ofensywie, wspomagali defensywę i razem świetnie się dogadywali na boisku.

Już zaraz po gwizdku sędziego rozpoczynającego drugą połowę strzelał Ibrahimovic. Piłka ominęła jednak słupek bramki rywali. Chwilę po tym w defensywie świetnie zachował się Cambiasso, gdyż świetnie przeciął akcje gospodarzy tego meczu. Kilkanaście minut potem ładnie zaszalał Jimenez, który później podał do Figo, lecz ten strzelił bardzo słabo. W 72 minucie po ładnej akcji Jimeneza stuprocentowej okazji nie wykorzystał Zlatan Ibrahimovic, który w sytuacji prawie sam na sam uderzał za słabo i bez problemów obronił to bramkarz Benfici, Quim. Zaraz przed końcem meczu gola strzeliła Benfica, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Regulaminowe 90 minut zakończyło się wynikiem 0:0, po czym nastąpiły rzuty karne. Do strzału jako pierwszy podszedł gwiazdor Benfici Pablo Aimar i umieścił piłkę w bramce. Jose Mourinho pierwszego do strzału z Interu wyznaczył Maxwella, który technicznie przy słupku umieścił piłkę w siatce. Jako drugi w ekipie gospodarzy strzelał Felipe, lecz nie trafił w bramkę Julio Cesara. Drugi w ekipie gości na bramkę Quima uderzał Balotelli, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Jako trzeci do strzału z ekipy z Lizbony został wyznaczony Jose Antonio Reyes, który również pewnie wykorzystał jedenastkę. W Interze jako trzeci uderzał Stankovic, który pewnie pokonał Quima. Czwarty strzelał Nuno Gomes, który też pewnie wpakował piłkę do bramki Julio Cesara. Mourinho czwartego do strzału wyznaczył Szweda, Zlatana Ibrahimovica, który katastrofalnie przestrzelił nad bramką rywala. Benfica jako piątego do strzału wystawiła Luisa, który również pewnie wykonał jedenastkę. Portugalczyk jako piątego z Interu do strzału wystawił Argentyńczyka Burdisso, który huknął bez zawahania w siatkę rywala. Po pięciu regulaminowych karnych w obu klubach było 4:4. Jako szósty z Benfici podszedł Nelson, który źle wycelował w bramkę Interu. Teraz tylko wystarczyło, aby ktoś z piłkarzy Nerazzurrich zdobył bramkę i tak też było. Do karnego podbiegł Cambiasso i pewnie strzelił w bramkę. Jedyne co może teraz niepokoić nowego trenera Interu to mała ilość zdobywanych bramek. Najlepiej sprawuje się aktualnie defensywa Interu, który traci mało goli.