Pomagamy Mariuszowi! Przekaż 1% podatku

8 stycznia 2018 | 23:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Informacje serwisu

Wzorem lat ubiegłych pragnę skorzystać z faktu działania na stronie i zaapelować do Was o pomoc. Pomoc, która nie wymaga od nas zupełnie żadnego wysiłku i nic nas nie kosztuje. Chodzi oczywiście o coroczne rozliczenie podatku PIT i przekazanie swojego 1% na konkretny cel. 

W poprzednich latach pomagaliśmy już braciom Kosickim i małej Julce. Nasze środowisko nie należy do najliczniejszych, ale udało mi się dowiedzieć, że odzew był całkiem spory. Jestem pewien, że podobnie będzie w tym roku. Tym razem pragnę zainteresować Was historią Mariusza.

Mariusz Kuleta kiedyś sam pomagał innym. Jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej niósł pomoc ofiarom pożarów, wypadków samochodowych, dziś – sam potrzebuje pomocy. Mężczyzna w sierpniu 2013 roku uległ wypadkowi podczas ćwiczeń przed zawodami sportowo-pożarniczymi drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Nikt nie przypuszczał, że upadek z tak niewielkiej wysokości (1,5 m) okaże się tragiczny w skutkach. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa szyjnego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Mariusz nie załamał się. Marzy o tym, by wrócić do zdrowia i uniezależnić się od innych, a szansą na to jest kosztowna rehabilitacja, która przynosi rezultaty. 

mariusz

Jak pomagać?

Wystarczy w rubryce zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisać numer KRS: 0000350393, a w polu informacji dodatkowych: Mariusz Kuleta.

Ewentualnych wpłat można dokonywać także na konto: Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, nr 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem – Mariusz Kuleta.

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 3

Luk

Luk 9 stycznia 2018 | 18:06   

@Błażej: nie bierz tego do siebie, ale trochę "sucho" wyszedł Twój opis. Napisz coś więcej, np.:
1. dlaczego tym razem wspieramy właśnie Mariusza, a nie kogoś innego? Daj czytelnikom poczuć, że jest jednym z nas. Kimś, z kim mogą się identyfikować.
2. jakiej kwoty Mariusz potrzebuje i na co? Podaj parę konkretów. Może dorzuć też jakiś licznik w stylu jak na pomagam.pl To nieźle wpływa na motywację
3. jak potoczyły się osób dawniej wspieranych na portalu. Pokaż nam, że robiąc tak niewiele (wypełniając dwie rubryczki) w kolektywie możemy odmienić czyjeś życie o 180 stopni.

GrandeInter

GrandeInter 9 stycznia 2018 | 21:31   

Najlepiej zeby kazdy kto ma fb udostepnil, więcej osób moze pomoże, 10 zł razy ileś tam ludzi to zawsze bedzie pomoc dobra

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 10 stycznia 2018 | 00:11   

Pewnie, że mógłbym napisać to inaczej, lepiej i bardziej na "mokro", ale celowo nie siliłem się na zbyt emocjonalne teksty, Postawiłem sobie za cel, aby co roku przedstawiać postać innej osoby, która zwyczajnie potrzebuje pomocy. Powód jest banalny. Cały czas jest mnóstwo osób, które nadal nie korzystają z tego 1% i zwyczajnie idzie on na zmarnowanie. Jeżeli ktoś wejdzie na stronkę, przeczyta tekst i postanowi pomóc Mariuszowi to zajebiście, ale jeżeli macie osoby, które waszym zdaniem bardziej potrzebują tej pomocy to ja to rozumiem i w pełni popieram. Ważne, aby nie pozostawać obojętnym i działać. To tyle :D Pozdro Luk :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich