Video-analiza taktyczna Juventus - Inter

10 stycznia 2018 | 15:25 Redaktor: lukasno14 Kategoria:Ogólna

Ostatnie wyniki ligowe skłoniły do zastanowienia się co wyszło w meczu z Juventusem, a co zawiodło w następnym spotkaniu z Udinese. Na początek można przyjrzeć się statystykom z obu spotkań.

Paski pokrywają się niemal w 100%. Gospodarze mają więcej sytuacji, rzutów wolnych, ale również pozycji spalonych. Najwięcej pracy na boisku mają bramkarze gości, a zawodnicy drużyn przyjezdnych zdecydowanie przeważają w liczbie fauli i żółtych kartek.

Statystyki przewidywalne, tylko mało kto pomyślałby, że żelazna obrona z meczu w Turynie da sobie wbić 3 gole, na własnym terenie, drużynie ze środka tabeli. Aby sprawdzić dlaczego tak się stało wzięto pod lupę działania defensywne drużyny Interu w tych dwóch spotkaniach. Najciekawsze sytuacje zostaną przedstawione na nagraniach.

W meczu z Juventusem piłkarze Interu nie byli bezbłędni. Jednak konsekwencja, waleczność, twarda i agresywna gra, odpowiednie ustawianie się i co najważniejsze, szybkie naprawianie błędów zadecydowały o czystym koncie Samira Handanovica.

Tydzień później zabrakło agresji i waleczności pokazanej w Turynie. Walka o piłkę nie była tak zdecydowana, dyscyplina taktyczna nie była utrzymana na tak wysokim poziomie. Niektórzy zawodnicy pozwalali sobie na nonszalancje w newralgicznych miejscach na boisku. W późniejszej fazie meczu, gdy doszło do potrzeby odrabiania strat, zabrakło mocy i powstawały sytuacje, w których zawodnicy Interu nie nadążali z odbudowywaniem formacji. Nie można powiedzieć, że zespół zagrał katastrofalnie, jednak gracze gości bezwzględnie wykorzystali praktycznie każdy błąd Nerazzurrich.

Osobnymi fragmentami video zostały wyróżnione dwie postacie.

Milan Skriniar, nasz najlepszy obrońca w tym sezonie, w meczu z Juventusem raz po raz wybijał piłkę z pola karnego, wybijając tym samym piłkarzom gospodarzy z głowy marzenie o zdobyciu gola. Niestety tydzień później nie ustrzegł się błędów.

Na koniec wyróżniony zostanie gracz związany tylko z pierwszym spotkaniem - Mario Mandzukic. Postawa tego zawodnika zdecydowanie pomogła Interowi wywieźć punkt z Turynu. Gdyby w następną sobotę napastnicy Udinese byli w podobnej dyspozycji, to nie byłoby pierwszej w tym sezonie porażki.

Powyższy tekst ma charakter testowy. Jeśli forma video bardziej do Was trafia, prośba o komentarze. Kolejna prośba o napisanie, który typ zaznaczania zawodników jest wg Was lepszy, a także czy potrzebna jest muzyka w takich krótkich filmikach. Forza Inter!

Źródła:

Materiał filmowy jest własnością Eleven Sports Network udostępniany zgodnie z prawem cytatu uregulowanym w polskim prawie w art. 29 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: "Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości."

Materiał dźwiękowy: "Laser Groove" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Grafika: https://www.flashscore.pl, http://sempreinter.com//

Źródło: eleven sports / Łukasz Nowak

Polecane newsy

Komentarze: 4

superofca

superofca 10 stycznia 2018 | 20:39   

Właściwie to Juve - Inter i Inter - Udine.

wróbel1908

wróbel1908 10 stycznia 2018 | 23:37   

Świetna sprawa z tą analizą video.

vandallo87

vandallo87 12 stycznia 2018 | 13:21   

Kawał ciężkiej roboty tu widzę, świetnie zredagowany tekst i ciekawe wideo, tak trzymaj lukasno14!

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 12 stycznia 2018 | 18:14   

lukasno14 do sztabu Spallettiego :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich