Alemeny: Transfery Kondogbii i Cancelo są powiązan

21 lutego 2018 | 23:32 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Raz jeszcze o Kondogbii słów kilka. W ostatnich dniach pojawiły się plotki sugerujące kłopoty finansowe Nietoperzy. Z tego powodu transfer Francuza do Valencii stanął pod znakiem zapytania. Głos w sprawie zabrał Mateu Alemeny.

Dyrektor generalny hiszpańskiego klubu potwierdził, że Valencia ma pewne zobowiązania wobec Finansowego Fair Play i wykup pomocnika Interi nie jest jeszcze przesądzony. Alemeny skomentował również sytuację Joao Cancelo:

- Jesteśmy zobowiązani do zebrania 45 mln euro. Jednocześnie mamy opcję transferu definitywnego Geoffreya Kondogbii ważną do 31 maja. Mamy umowę z Interem. Jesteśmy oczywiście zadowoleni z jego postawy, lecz decyzję podejmiemy dopiero w tym terminie. 

- Sytuacja Cancelo jest powiązana z transferem Kondogbii. Terminy transakcji się pokrywają, forma płatności jest podobna, chociaż kwoty są różne. Nie wiem czy Inter go zatrzyma. Mogę jedynie powiedzieć, że gra regularnie. Inter nie pytał nas o Kondogbię, a my nie interesowaliśmy się Cancelo. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 3

Yascarr

Yascarr 22 lutego 2018 | 03:08   

No oczywiste od dawna. Powiązane na takiej zasadzie, że nie ma możliwości by dopięta została transakcja tylko w jedną stronę. Ani Valencii ani Interu nie stać na takie zakupy, więc tylko wymiana obustronna plus odpowiednia dopłata Interu za Cancelo wchodzi w grę.

aspirynaA

aspirynaA 22 lutego 2018 | 09:58   

To raczej Valencia powinna dopłacić. Mimo wszystko Kondogbia jest wyżej notowanym zawodnikiem.

Chrisu

Chrisu 22 lutego 2018 | 21:46   

zwłaszcza, że Cancelo gra w reprezentacji :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich