Rafinha: Chcę zostać w Interze

24 lutego 2018 | 13:43 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Duży wywiad z Rafinhą ukazał się w dzisiejszym wydaniu La Gazzetta dello Sport. Uśmiechnięty Brazylijczyk patrzy na nas z okładki i również jego słowa przepełnione są optymizmem. Piłkarz wierzy w awans do Ligi Mistrzów i zapowiada zwycięstwo w Derby della Madonnina. Rafinha zapewnia, że zamierza zakotwiczyć w Mediolanie na dłużej.

- Czuję się dobrze i odnajduję właściwy rytm. Niewielki ból jest  czymś normalnym po miesiącach bezczynności. Luciano Spalletti bardzo inteligentnie wykorzystuje mnie jako zmiennika. Jestem już gotowy, aby wybiec w podstawowym składzie i jeżeli będę potrzebny to można na mnie liczyć.

- Lubię ludzi, którzy mówią ci wszystko prosto w twarz, a Spalletti jest właśnie taką osobą. Rozmawialiśmy telefonicznie o jego pomyśle na futbol, kiedy byłem jeszcze w Barcelonie. On wie, że mogę spełniać wszystkie role w pomocy, ale również w ataku. W pewnym momencie pełniłem nawet rolę fałszywej dziewiątki.

- Leo Messi, Luis Suarez i inni doradzali mi, abym dołączył do wielkiego klubu z bogatą historią. Byłem oczarowany już pustym Stadio Giuseppe Meazza, a wypełniony sprawia jeszcze lepsze wrażenie. 

- Derby Mediolanu to mecz, o którym mówi cały świat. To ten sam poziom co Barcelona - Real czy River Plate - Boca Juniors. Kiedy byłem młodszy, szalałem na punkcie Ronaldo oraz Adriano. 

- Nie odczuwam presji. To gorące powitanie stanowi dla mnie dodatkową motywację. Mamy wszystko czego potrzeba, aby zapewnić sobie udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Pragnę spędzić tutaj również kolejny sezon. Widzę siebie w Interze, ponieważ nie przyszedłem tutaj jedynie się odbudować i powrócić do Barcelony. Chciałbym zostać. Oczywiście moja przyszłość będzie zależeć od decyzji Interu.

- Awans do Champions League, kosztem porażki w Derbach? Nie! Chcę wygrać Derby! Liga Mistrzów osiągniemy swoją drogą. 

- Mój ojciec grał we Włoszech i potwierdził, że to bardzo taktyczne rozgrywki. To futbolowy uniwersytet. Dani Alves powiedział, że wiele nauczył go pobyt w Juventusie.

Źródło: LGdS

Polecane newsy

Komentarze: 5

Maciej Pawul

Maciej Pawul 24 lutego 2018 | 14:23   

Rafinha, jeśli zdrowie pozwoli i go wykupią, może zostać kiedyś legendą klubu. Tego mu szczerze życzę.

Guarin

Guarin 24 lutego 2018 | 14:59   

Nie zostanie żadną legendą Interu, w czerwcu wraca do domu

shakurspeare

shakurspeare 24 lutego 2018 | 17:02   

Wiadomo tutuaj bedzie mogl sie opierdalac w nieskonczonosc

Adriano19f

Adriano19f 24 lutego 2018 | 19:09   

Jego przyszłości w tym klubie jest zależna od awansu do LM

Maciej Pawul

Maciej Pawul 25 lutego 2018 | 00:24   

..dlatego napisałem, "JEŚLI go wykupią", facet ma wyróżniające go warunki techniczne.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich