Sampaoli: Nie skreślam Icardiego, ale są inni

22 marca 2018 | 21:25 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Wydawało się, że Jorge Sampaoli będzie tym selekcjonerem, który wreszcie śmiało postawi na Mauro Icardiego i pozwoli napastnikowi Interu zaistnieć w narodowych barwach, pomimo ogromnej presji i różnych nacisków. Na chwilę obecną Maurito nie łapie się jednak do grona powołanych.

Temat pominięcia Icardiego i Dybali pojawił się na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem trenera Albicelestes:

- Wydawało się nam, że Dybala może być jednym z liderów reprezentacji, ale może nie był w stanie dostosować się do naszych pomysłów. Stara się dopasować. W swoim klubie generuje wiele punktów i wyrobił sobie markę w światowym futbolu. Albo nie rozumiemy jak go wykorzystać, albo nie potrafi przystosować się do naszych pomysłów, które różnią się od tych w klubie. Musimy ocenić, czy są zawodnicy lepsi od niego, czy też powinniśmy się postarać wzmocnić Paulo.

- Sytuacja Icardiego jest bardzo podobna. Zrozumieliśmy, że Icardi w kadrze oraz Icardi w klubie to dwaj różni gracze. Ostatnio zdobył cztery gole, wyróżnia się w każdym meczu i podczas naszego pobytu w Europie będziemy go obserwować. Pozostało jednak mało czasu do adaptacji. Nie chcę go wykluczać. Jestem dumny, że taki zawodnik jest Argentyńczykiem, ale musimy skupić się na boiskowych relacjach, aby dokonać najlepszych wyborów.   

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 9

TheKacz

TheKacz 22 marca 2018 | 21:41   

Dybala i Icardi to są zawodnicy którzy mogą wprowadzić świeżość w zespole Argentyny. Równocześnie mogą okazać się bardziej przydatni niż Messi, stąd genialne pomysły trenera. Sponsorzy i agenci maja więcej do gadania i oni podejmują decyzję. (edycja 2018.03.22 21:42 / TheKacz)

claudio

claudio 22 marca 2018 | 21:53   

" ale musimy skupić się na boiskowych relacjach, aby dokonać najlepszych wyborów. "

To już wiemy wszystko.

Ogólnie atak Messi-Icardi-Dybala to byłoby coś co mogłoby w końca dać tej drużynie coś nowego-wielkiego.
Higuain już im wiele razy ważne mecze zawalił i jego bym nawet nie brał pod uwagę. Aguero ciągle się łamie. O reszcie napastników ciężko coś pozytywnego napisać.
Prawdę mówiąc kadra Argentyny szału nie robi.

Darkos

Darkos 22 marca 2018 | 22:59   

Spokojnie. Messi zapewnił już tyle sukcesów reprezentacji Argentyny że nikt inny nie jest im potrzebny. A nie, chwila....

Lombardo

Lombardo 23 marca 2018 | 03:04   

Zeby w koncu zwyciezyc trzeba przegrac. Nie ma czegos takiego jak ultimate winner.
Ja bym nie skreslal Higuaina.

Lombardo

Lombardo 23 marca 2018 | 03:05   

(edycja 2018.03.23 03:05 / Lombardo)

inter00

inter00 23 marca 2018 | 07:00   

Śmieszne że zastanawiają się czy jest ktoś lepszy od Dybali i Icara skoro więcej może dać od nich tylko Messi

Morfo

Morfo 23 marca 2018 | 11:03   

Im szybciej Messi odejdzie z repry tym lepiej, zaczną grać jak zespół a nie wpatrywać sie w Leo i czekać aż im mecz wygra.

Adriano19f

Adriano19f 23 marca 2018 | 11:59   

Typ boj sie że jak icardiemu nie pyknie to ćpun na nim psy zacznie wieszać

Mikitan

Mikitan 23 marca 2018 | 23:25   

A w reprezentacji nie powinno być tak, że taktyka i styl gry zespołu są dostosowane do dostępnych zawodników, a nie na odwrót? To nie jest gra klubowa. Aż żal nie skorzystać z umiejętność Dybali i Icardiego, mogliby wreszcie zbalansować grę Argentyńczyków, którzy czarną robotę zostawiają Messiemu. A Messi to Messi, skoro jest takim bogiem to przyjście dwóch nowych zawodników nie sprawi, że nie będzie potrafił się odnaleźć na boisku. Kiedyś Sampaoli mówił, że Paulo i Leo nie mogą grać razem w składzie, bo to ta sama pozycja. Większej głupoty chyba nie słyszałem. Messi może grać na prawym skrzydle lub za napastnikiem, a Dybala na każdej pozycji w ataku. Jeden z nich idzie na skrzydło, drugi za napastnika i sprawa załatwiona. Mogą się nawet zamieniać dowolnie pozycjami w trakcie meczu, to jest duża zaleta. Dlaczego on tego nie widzi? Jeśli chodzi o Maurito to nikt nie powinien się zastanawiać nad jego powołaniem. Problemem jest raczej kwestia jego gry w pierwszym składzie, bo o miejsce w podstawowej jedenastce walczy z Higuainem. A raczej walczyłby, gdyby nie został poraz drugi odsunięty od kadry.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich