Medel: Spalletti widział we mnie trequartistę

24 marca 2018 | 22:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Gary Medel na Stadio Giuseppe Meazza występował przez trzy sezonu, lecz zdążył pracować z sześcioma różnymi trenerami (Mazzarri, Mancini, De Boer, Vecchi, Pioli, Spalletti). Popularny Pitbull u każdego odgrywał jednak dość znaczącą rolę w zespole i dopiero Luciano Spalletti postanowił odstawić go na boczny tor.

Chilijczyk na łamach La Gazzetta dello Sport wspominał swój czas spędzony w Mediolanie i relacje z kolejnymi szkoleniowcami.

- Oddałem swoją duszę dla Interu, szkoda, że niczego nie udało się nam wygrać. Prawdziwym problemem było zamieszanie. To nie jest łatwa sytuacja dla Suning, ponieważ przebywają na drugim końcu świata. Lepszy byłby włoski właściciel, jak Moratti.

- Ciągłe zmiany trenerów były konsekwencją braku jasności. To rodziło też słabe rezultaty. Pożegnanie Manciniego było trudne. Jeżeli ktoś taki odchodzi w sierpniu... Obok Bielsy to najlepszy trener z jakim miałem okazję pracować. Do grudnia wszystko wyglądało świetnie, lecz później nastąpiło załamanie. Mentalnie nie byliśmy gotowi, aby pozostać w czołówce tabeli na dłużej.

- Nie nazwałbym De Boera pomyłką, lecz świetnym trenerem, który nie otrzymał czasu na wprowadzenie swoich pomysłów w życie. Z drugiej strony, Pioli poradził sobie bardzo dobrze i zostanie zapamiętany jako wspaniały człowiek i dobry trener.

- Zawsze będę związany z Mazzarrim. Bardzo często był krytykowany, lecz to jeden z lepszych trenerów na rynku. Czy powodem mojego odejścia był Spalletti? Absolutnie nie! To wspaniały szkoleniowiec i był ze mną bardzo szczery.

- Powiedział, że w defensywie i pomocy potrzebuje dobrych dryblerów. Stwierdził, że nie może mi niczego obiecać i sam powinienem dokonać wyboru. To był nostalgiczny moment, ale z Mistrzostwami Świata na horyzoncie nie mogłem ryzykować. Spalletti zaproponował mi rolę trequartisty, lecz przystosowanie się mogło być bardzo trudne.

Źródło: GdS

Polecane newsy

Komentarze: 6

Adriano19f

Adriano19f 24 marca 2018 | 22:52   

Szkoda że za takie grosze go sprzedaliśmy przydał by się

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 24 marca 2018 | 23:03   

Na Mundialu zdobył mój ogromny szacunek swoją grą, więc po transferze do Interu, z miejsca został jednym z moich ulubieńców. Spokojnie mógł jeszcze pozostać w Mediolanie.

Dziarski

Dziarski 25 marca 2018 | 03:05   

świetny piłkarz, zmarnowany w Interze jak wielu... ciągle żal Manciniego i De Boera, za mało czasu, szczególnie ten drugi

Lombardo

Lombardo 25 marca 2018 | 05:09   

Ciesze sie, ze odszedl choc nie byl najgorszy.

Lambert

Lambert 25 marca 2018 | 13:41   

zdążył* byk w drugiej linijce

Maradon.

Maradon. 25 marca 2018 | 15:39   

Przeciętny piłkarz, nie rozumiem jakiegoś zachwytu nad nim.. Ale zostawiał kawał zdrowia na boisku i za to szacunek


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich