Triumf Interu w Viareggio Cup!

28 marca 2018 | 18:45 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Inter wygrał 70. edycję Viareggio Cup! W finale, podopieczni Stefano Vecchiego, zmierzyli się z Fiorentiną, która kończyła mecz w dziesiątkę.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Mimo wielu okazji, żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola. Otwarcie drugiej części spotkania było zaskakujące. W 46. minucie do bramki Interu trafił Riccardo Scottil. Nerazzurri byli w trudnej sytuacji. Mimo wszystko udało im się wyrównać wynik. Strzelcem bramki był Mouhamed Belkheir. Mecz zakończył się remisem, a o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Eduardo Vergani wykorzystał zamieszanie w polu karnym i w 96. minucie zdobył bramkę, jak się później okazało zwycięską. Fiorentina kończyłamecz w dziesiątkę, bowiem Pierluigi Pinto został ukarany drugą żółtą kartką. Grająca w osłabieniu Viola nie miała sposobu na dobrze grający Inter, który ostatecznie wygrał finał Viareggio Cup.

- Zwycięstwo dedykujemy zmarłemu Casiraghiemu. Jest to wygrana grupy, która szkoli się na silny zespół. Zawsze jesteśmy konkurencyjni. Udało nam się wykonać ważną pracę, ale nie możemy się tym zbytnio dekoncentrować, ponieważ w sobotę gramy mecz z Romą - mówił Stefano Vecchi. - Dziś wygraliśmy prestiżowy turniej. Potrzebowaliśmy takiego sukcesu po eliminacjach w Lidze Młodzieży. Wielu zawodników było nieobecnych, to prawda, ale ci, którzy grali, zasłużyli na to. Przez cały turniej bardzo dobrze zarządzaliśmy zawodnikami - dodał.

Inter Mediolan - Fiorentina 2:1 (1:1)