Inter pewnie ogrywa Udinese

6 maja 2018 | 11:43 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Bardzo dobry mecz i pewna wygrana Interu Mediolan. Nerazzurri wygrali wyjazdowy mecz z Udinese 4 - 0. Dorobkiem bramkowym podzielili się dziś Andrea Ranocchia, Rafinha, Mauro Icardi i Borja Valero.

Goście bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie starcia na Dacia Arena. Od pierwszych minut uwidoczniła się znaczna przewaga podopiecznych Luciano Spallettiego. Już w 5 minucie Danilo uratował swój zespół przed utratą gola i wybił piłkę z linii po strzale Ivana Perisicia. Wynik spotkanie został otwarty w 13 minucie spotkania. Andrea Ranocchia musnął piłkę głową po dograniu Joao Cancelo z rzutu rożnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Inter stwarzał sobie sporo okazji pod bramką Bizzarriego, lecz brakowało skutecznego wykończenia. Doskonałą sytuację na gola zmarnował chociażby Antonio Candreva. Nieskuteczność Nerazzurrich mogła zemścić się w 36 minucie, lecz Kevin Lasagna przegrał pojedynek sam na sam z Samiren Handanoviciem. Wydawało się, że ekipa z Udine może powrócić jeszcze do gry o korzystny rezultat, lecz w końcówce pierwszej połowy Inter wyprowadził dwa zabójcze ciosy. W bliźniaczo podobnych sytuacjach do siatki rywali trafili Rafinha i Mauro Icardi.

Sytuacja gospodarzy po pierwszej odsłonie wyglądała bardzo słabo, lecz beznadziejnie zrobiło się dopiero od 49 minuty. Seko Fofana wyleciał z boiska z czerwoną kartką po brutalnym wejściu w Ivana Perisicia. Nerazzurri długo nie potrafili zamienić liczebnej przewagi na kolejne trafienia. Goście wydawali się zadowoleni z dotychczasowego wyniku i nie forsowali specjalnie tempa gry. Również Udinese nie potrafiło zaprezentować niczego ciekawego, więc z boiska długimi fragmentami zwyczajnie wiało nudą. W 71 minucie spotkania drogę do bramki rywali znalazł wreszcie Borja Valero. Hiszpan dość przypadkowo wszedł w posiadania piłki, lecz zachował stoicki spokój w polu karnym i pewnie pokonał Bizzarriego. Zwycięstwo Interu mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale świetnej okazji na gola nie wykorzystał Yann Karamoh.

Udinese (3-5-1-1): 1 Bizzarri; 19 Stryger Larsen, 5 Danilo, 3 Samir; 27 Widmer, 6 Fofana, 85 Behrami, 99 Balic, 53 Adnan; 10 De Paul; 15 Lasagna.

Ławka rezerwowych: 22 Scuffet, 25 Borsellini, 17 Nuytinck, 11 Zampano, 97 Pezzella, 23 Hallfredsson, 21 Pontisso, 13 Ingelsson, 72 Barak, 14 Jankto, 18 Perica, 20 Maxi Lopez.

Trener: Tudor.

Inter (4-2-3-1): 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 29 Dalbert; 20 Borja Valero, 77 Brozovic; 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi.

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro Lopez, 21 Santon, 17 Karamoh, 23 Eder, 99 Pinamonti.

Trener: Spalletti.

* Podczas rozgrzewki, urazu nabawił się Miranda, który był delegowany do tego meczu. Zastąpi go Andrea Ranocchia.