Ausilio: Jesteśmy zadowoleni z pracy Spallettiego

8 maja 2018 | 19:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Piero Ausilio został zapytany o przyszłość i nowy kontrakt dla Luciano Spallettiego. Włoch nie chciał wchodzić w szczegóły, lecz zapewnił o chęci kontynuowania współpracy z Toskańczykiem. W rozmowie z Premium Sport nie zabrakło również tematu powrotu do Champions League.

- Na ten moment przedłużenie umowy Spallettiego jest głównie tematem medialnym. Sądzę, że nie będzie żadnego problemu z jego przyszłością, ponieważ jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, a Suning Group posiada wielkie ambicje. Naszym kolejnym celem będzie mocny i młody gracz, być może z wielkiego klubu.

- Mecz z Lazio może być naszym finałem, lecz wcześniej musimy wypełnić nasze obowiązki z Sassuolo. 20 maja jest jeszcze bardzo odległą datą i musimy koncentrować się na kolejnym spotkaniu. W tej chwili myślimy wyłącznie o Sassuolo, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skupimy się na ostatnim meczu.

- Poprawiliśmy się o 13 punktów w stosunku do poprzedniego sezonu. Rozwój jest dla nas najważniejszy. Rośniemy i przygotowujemy się do kolejnego sezonu. Nasze cele były jasno określone. Wiedzieliśmy, że czeka nas sezon odrodzenia, ale należy pamiętać, że projekt Spallettiego wystartował dopiero w lipcu. 

- Dodaliśmy kilku nowych graczy, ale początkowo grupa była bardzo zbliżona do tej z lot ubiegłych i natychmiast pojawiły się rezultaty. W listopadzie byliśmy na szczycie tabeli, ale pamiętaliśmy, że naszym celem pozostaje awans do Ligi Mistrzów. 

- Zaliczaliśmy wzloty i upadki, lecz jestem przekonany, że obecny Inter jest mocniejszy od tego z października i listopada, kiedy byliśmy liderem. Możecie się uśmiechać, ale takie są fakty i trener podziela to zdanie. Inter to dojrzała i świadoma drużyna, która bardzo się rozwinęła.

- Inne projekty rozpoczęły się lata temu, nasz ma zaledwie rok, ale jesteśmy przekonani, że koniec będzie udany. Zrobimy wszystko, aby być konkurencyjnymi w lidze oraz Lidze Mistrzów, jeśli się zakwalifikujemy.

- Jeżeli nie uda się zająć czwartego miejsca, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby fani mogli być pewni, że Inter pozostanie konkurencyjny. Liga Mistrzów jest ważna z finansowego punktu widzenia, lecz technicznie nic nie uległoby zmianie. Ambicja Suning pozostałaby taka sama.

Źródło: premium sport

Polecane newsy

Komentarze: 5

Larry

Larry 8 maja 2018 | 19:54   

No i polać mu! Przez ostatnie kilka lat prawie w ogóle nie oglądałem naszych, bo krew mnie zalewała, jak widziałem to kalectwo... A w tym sezonie, poza zimą, prawie w każdym meczu (przynajmniej długimi momentami) Inter gra tak, że chce się na to patrzeć i podziwiać. Jak dalej w takim tempie zespół będzie robił postępy i uda się zatrzymać Icardiego i chociaż jednego z dwójki Rafinha - Cancelo, to... powściągnę na razie moją wyobraźnię ;-)

inter00

inter00 8 maja 2018 | 19:59   

Myślę że ze Spalem jesteśmy w stanie awansować do LM. Warto dodać że Spal nie dostał zawodników jakich chciał więc ten sezon jest mega udany

Lombardo

Lombardo 8 maja 2018 | 20:12   

To prawda, ze obecny Inter wyglada na mocniejszy niz z poczatku sezonu ale to trzeba potwierdzic w dwoch ostatnich spotkaniach. Ciekawe czy wytrzymaja presje, przekonamy sie juz niebawem o tym.

Jovetić10

Jovetić10 8 maja 2018 | 22:19   

Od początku muszą wyjść jak dziki, jak w ostatnim meczu. Lazio totalnie gubiło się, gdy tylko Atalanta przycisnęła. Z Sassuolo to musi być totalna nawałnica. Liczę na falę w stylu Napoli, która w spektakularny sposób zamelduje się w LM!!

wactoja

wactoja 9 maja 2018 | 00:19   

inter00- jaki trener Interu dostał piłkarzy jakich chciał?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich