Piero Ausilio o LM i transferach

21 maja 2018 | 11:13 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Oto wywiad jakiego udzielił na gorąco po meczu z Lazio, dyrektor sportowy Interu Mediolan - Piero Ausilio.

Icardi zostanie?
- Icardi ma ważną umowę jeszcze przez trzy lata. To dużo czasu by usiąść i zostawić to tak jak jest. Dwa miesiące temu powiedzieliśmy, że usiądziemy z nim i porozmawiamy o przyszłości. Jest wola poprawienia kontraktu dla tego chłopaka, by dać mu właściwą gratyfikację za to co dał razem ze swoimi kolegami.

Na 22 piłkarzy, 8 było ze wschodu. Ten rynek nadal nas interesuje?
- To cenne spostrzeżenie. Wschodni rynek zawsze dawał wielkie talenty, ale też jest kwestia ich integracji w zespole. Trzech-czterech to jest ok, ale jeśli jest więcej, może być problem. Zawsze mówię o jakości, która w tym roku była widoczna, ale którą chcemy jeszcze poprawić. Są też włosi, którzy są historyczną grupą, która i cierpiała i udało im się zyskać trochę satysfakcji jak Eder, Ranocchia czy D'Ambroso. Czują tę koszulkę w szczególny sposób i jeśli są inni utalentowani piłkarze z innych krajów, ważne jest by wziąć tych, którzy mogą nam coś dać.

Cancelo i Rafniha zostaną?
- Wkład jaki mieli w zespół czyni nas szczęśliwymi. Nie każdy w nich wierzył, np. w Rafinhię przez jego przerwę w grze. Przeanalizujemy to pod kątem ekonomicznym, nie technicznym, musimy spojrzeć na różne kwestie. Champions League to dla nas duże wsparcie, ale nie rozwiązuje problemów budżetu do 30 czerwca. UEFA chce wykazania konkretnych przychodów, a nie kupowania piłkarzy. Musimy przeanalizować wszystko i zrealizować cele finansowe oczywiście z wolą zachowania tych zawodników. To nie jest łatwe, chcę być uczciwy, są różne przeszkody, są firmy, które nie chcą rozmawiać o niczym, więc musimy znaleźć rozwiązania. Mam nadzieję, że się uda, mamy trochę czasu.

Ile znaczy kwalfifikacja do Champions League?
- Różnica między Europa League a fazą grupową Champions League to jakieś 40 milionów euro. Później te liczby się zmieniają, jeśli ktoś osiąga takie rezultaty jak na przykład Roma.

Dałby Pan zagrać de Vrijowi?
- Tal ponieważ historia jest pełna takich przypadków. Powiedziałem, że ten słynny kontrakt został wypełniony w marcu i przez te dwa miesiące chłopak wiele dał z siebie dla Lazio. To właściwe, że w takich sytuacjach piłkarze grają, bo są profesjonalistami.

Ostatnio forma Handanovića spadła...
- Nie sądzę by spadła. Widziałem, że to bardzo ważny sezon dla Handanovića i myślę, że to jeden z najlepszych bramkarzy w Europie. Mistrz, którego trzymamy blisko.

Czego Interowi brakuje do Scudetto? Spalletti ce Florenziego i Bruno Peresa?
- Muszę zaprzeczyć odnośnie tych dwóch piłkarzy, w praktyce już coś zrobiliśmy w kontekście letniego mercato. Zaczęliśmy wcześniej niż inni, załatwiając trzech piłkarzy i chyba każdy wie o kim mówię (De Vrij, Asamoah, Lautaro - przyp.red.). Bezpośrednie pojedynki dają siłę, poza meczami z Juventusem do których nie chcę wracać, nie przegraliśmy z nikim z pierwszej 7-8. Prawda jest taka, że przegrywaliśmy mecze z mniejszymi klubami, musimy zmienić mentalność w tych meczach.

Brozović i Perisić zostaną?
- Po wczorajszym wieczorze mogę powiedzieć, że wszyscy zostaną ale potem jest też racjonalność. Chcemy zachować mocnych piłkarzy, tych którzy udowodnili że są ważni i następnie dodać innych, więc Brozović i Perisić są jednymi z tych, z którymi chcemy zacząć nowy sezon.

Źródło: fcinternews

Polecane newsy

Komentarze: 11

Maciej Pawul

Maciej Pawul 21 maja 2018 | 14:02   

Są firmy, które nie chcą rozmawiać o niczym - czyli nasi sponsorzy, jak Pirelli, pomimo możliwego wejścia do LM, nie chcieli renegocjować kwot stosownie do rangi. To kiepsko prognozuje, odnośnie Cancelo i Rafinhii. Zastanawia mnie sformułowanie, odnośnie piłkarzy że "wschodu", bo jak jest ich kilku, to są problemy..?

Gambit

Gambit 21 maja 2018 | 14:15   

@vandallo87 z tego co czytałem po angielsku, te firmy to Valencia i Barcelona. Ausillo chodziło o to ze nie chcą iść na ustępstwa. Co specjalnie nie dziwi.

inter00

inter00 21 maja 2018 | 14:16   

Ja mam nadzieje że Pirelli sypnie kasą za ten awans

Matt1

Matt1 21 maja 2018 | 14:19   

U nas jest zawsze tak - pieniedzy nie ma na zawodnikow ktorzy sie sprawdza, natomiast potrafimy wylozyc gruby hajs np za Kondogbie. Jestem ciekaw jak wkomponuje sie w zespol Lautaro... Bo o de Vrija i Asamoaha jestem spokojny.

martins2000

martins2000 21 maja 2018 | 14:33   

Kondo w 11 sezonu La Liga

silvio

silvio 21 maja 2018 | 15:57   

Ja to bym na Kondogbię tak nie narzekał bo w La Liga zbiera świetne opinie. Nie pasował do Interu albo trener nie potrafił wyłuskać tego co najlepsze, może nie rozumiał włoskiej mentalności, kto wie? Historia zna wiele takich przypadków. (edycja 2018.05.21 15:58 / silvio)

Maciej Pawul

Maciej Pawul 21 maja 2018 | 17:21   

Zwykle o klubach nie mówi się w kontekście "firma", choć to by w sumie oddawało podejście Ausilio do Interu i jego stanowiska. Domyślałem się z początku, że chodzi o sponsorów. Jeśli mówił o klubach, to nic nie zmienia, prognozy odnośnie w/w zawodników wyglądają mało różowo. Strona źródłowa jest w języku włoskim, którego nie znam, więc ciężko mi się odnieść do tekstu. (edycja 2018.05.21 17:22 / vandallo87)

Darkos

Darkos 21 maja 2018 | 17:55   

Coś Piotrek za bardzo kręci... Oby czegoś nie wykręcił

Gambit

Gambit 21 maja 2018 | 18:21   

@vandallo87 też nie znam włoskiego ale to zapewne kwestia tlumaczenia. Gdzieś indziej po angielsku przetlumaczyli to w kontekscie klubów i jak dla mnie pasuje to do wypowiedzi. Ogólnie nie wierzę w wykupienie obu. I jeśli zostanie to Rafinha.

Lombardo

Lombardo 21 maja 2018 | 20:04   

Vandallo - pilkarze, ze Wschodu gdy jest ich wieksza grupa izoluje sie od reszty druzyny. Nie chca nawet sie integrowac w zaden sposob.

Lambert

Lambert 21 maja 2018 | 20:41   

Dostańmy kasę za Kondona, JMa i Gabigola i starczy na wszystko


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich