Spalletti: Liga Mistrzów to piłkarski Disneyland

28 maja 2018 | 11:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Luciano Spalletti rozmawiał wczoraj z dziennikarzem Premium Sport, a tematem przewodnim była piłkarska Liga Mistrzów. Szkoleniowiec Interu jest zachwycony na myśl o powrocie do tych rozgrywek z Interem, lecz otwarcie mówi o konieczności wzmocnienia zespołu zawodnikami z najwyższej półki.

- Wydaje mi się, że Inter posiada odpowiednich specjalistów od rynku transferowego, którzy dobrze radzą sobie w tych realiach. Wspólnie dokonamy zmian, które są niezbędne do rywalizacji na tym poziomie. Mentalność i duch zespołu są niezbędnymi elementami podczas gry w Lidze Mistrzów.

- Żeby dotrzeć do najlepszej czwórki potrzebujesz silnych graczy, którzy potrafią wziąć ciężar gry na własne barki. W przeciwnym wypadku sporo ryzykujesz. Loris Karius jest dobrym bramkarzem, ale brak doświadczenia na tym poziomie potrafi zrobić różnicę.

- Doświadczyłem Ligi Mistrzów i jest to piękne wspomnienie. Fani Interu poznali smak zwycięstwa w tych rozgrywkach, ale potrzeba do tego graczy z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Żeby zagrać potrzeba wspólnoty, lecz do zwycięstwa potrzebni są prawdziwi mistrzowie, bestie. Ludzie potrafiący czytać grę w odpowiednich momentach. Liga Mistrzów jest piękna, to Disneyland futbolu, gdzie piłkarze spełniają swoje dziecięce marzenia.

- Lautaro Martinez ma nosa do strzelania goli, ale może grać wspólnie z Mauro Icardim, który odbierał go z lotniska. To wiele mówi o jego szacunku dla kolegów z drużyny i jego jakości.

Źródło: Premium Sport

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 28 maja 2018 | 11:43   

Mówi otwarcie i dobrze. Brakowało takiego trenera

Luca Bobo

Luca Bobo 28 maja 2018 | 12:13   

Podoba mi się to, że Icardi na każdym kroku podkreśla duże zadowolenie z transferu Lautaro. Mam nadzieję, że na boisku będzie tak samo jak obecnie pomiędzy tymi Panami.

superdoktorgazeta

superdoktorgazeta 28 maja 2018 | 15:33   

Podoba mi się, że ogólnie Icardi pokazuje, że jest naprawdę dobrym kapitanem

rafal

rafal 28 maja 2018 | 15:33   

Inter marsz po trofea.

Hagaen

Hagaen 29 maja 2018 | 13:51   

Mauro podkreśla zadowolenie z transferu Lautaro, bo ma świadomość, że nie ma Interze drugiego CHOĆBY klasowego napastnika poza nim, nie mówiąc o kocurach. I żebyście mnie dobrze zrozumieli - nie uważam, że Eder powinien odejść. Eder nie robi problemu z siedzenia na ławce, dlatego powinien być wyborem nr 3, będziemy mieli dużo więcej meczów, Mauro głupi nie jest i wie, że sam nie da rady, a Eder jako długotrwale jakościowy zmiennik nie działa. Dlatego, będąc profesjonalistą, chcąc rozwoju Interu - cieszy się z tego transferu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich