Wartość zawodników Primavery

10 czerwca 2018 | 14:26 Redaktor: Luca Bobo Kategoria:Ogólna

Wczoraj nasza młodzieżowa kadra osiągnęła po raz kolejny wielki sukces w Mistrzostwach Włoch. Zawodnicy Stefano Vecchiego zdobyli ponownie Mistrzostwo, zaliczając w tym sezonie Triplete.

Włoskie media pokusiły się o wycenę poszczególnych graczy mediolańskiego zespołu:

- Zaniolo: 4 mln euro

- Emmers: 5 mln euro

- Bettella: 3 mln euro

- Valietti: 2 mln euro

- Odgaard: 4 mln euro

- Pinamonti: 7 mln euro

- Vanheusden: 5 mln euro (wszystkie kwoty są zyskiem kapitałowym, czyli kwotą zysku po odjęciu kosztów zakupu danego gracza).

Dzięki kolejnemu z rzędu zwycięstwu młodych graczy w Mistrzostwach Włoch, ich wartość na rynku transferowym uległa zmianie. Piero Ausilio może, dzięki temu wykorzystać karty zawodników w celu uregulowania kwestii zysków kapitałowych do 30 czerwca.

Zaniolo: 14 goli strzelonych w 34 meczach w zespole Primavery dość dobrze wyjaśnia, dlaczego zawodnik ten jest jednym z najbardziej perspektywicznych graczy. Włoch zaczynał swoją karierę jako trequartista, ale z czasem rozwijał swoje umiejętności i grał również na pozycji półskrzydłowego, czyli zawodnika schodzącego ze środka na skrzydło. Zawodnik trafił do Interu za kwotę 3 mln euro, a klub planuje sprzedać go za około 7 mln euro, tworząc przy tym 4 mln euro zysku kapitałowego.

Emmers: Syn pomocnika, Marca Emmersa. Zawodnik przybył do Interu w 2015 roku z Genk. Obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie sprzedaży zawodnika do klubu z Genoi. Inter planuje 2 opcje: wymiana za Eddy'ego Salcedo lub sprzedaż pieniężna. Emmers wyceniany jest na 5 mln euro. 

Bettella: Początkowo wydawało się, że Davide Bettella pozostanie w Interze, ale z biegiem czasu działacze Interu umieścili go również na liście graczy przeznaczonych do sprzedaży. Wartość zawodnika oceluje w granicach 3 mln euro. 

Valietti: Młody wychowanek Interu, który już w styczniowym okienku przymierzany był razem z Andreą Pinamontim do Sassuolo. Inter wycenia gracza na 2 mln euro.

Odgaard: Duńczyk to bardzo fizyczny i jakościowy napastnik. Niestety częste urazy nie pozwoliły mu w 100 % pokazać swoich umiejętności, dlatego ostatnią fazę sezonu występował najczęściej w roli rezerwowego lub nie zostawał powoływany na mecze ligowe. Sprzedaż zawodnika dałaby Interowi zysk kapitałowy w wysokości 4 mln euro. Inter zakupił go z Lyngby za 1,5 mln euro.

Pinamonti: Zawodnik praktycznie cały sezon spędził w kadrze pierwszego zespołu. Niestety na boisku nie przebywał zbyt dużo minut. W między czasie Stefano Vecchi powoływał gracza na ważniejsze mecze ligowe. W zespole Primavery w 9 meczach strzelił 7 goli. Jego nowy agent, Mino Raiola, chce ożywić jego karierę, a Inter na transferze gracza może zarobić 7 mln euro zysku kapitałowego.

Vanheusden: Belgijski zawodnik powraca do Interu po okresie wypożyczenia. Po poważnym urazie lewego kolana, obrońca odzyskuje już powoli pełną sprawność. Na sprzedaży Belga Inter chce zarobić około 4-5 mln euro. 

Na listę transferową wystawieni zostali również: Dekić, Sala, Zappa, Rover oraz Belkheir.

Źródło: Gazzetta dello Sport

Komentarze: 7

domi

domi 10 czerwca 2018 | 14:31   

Millions, millions everywhere

Lambert

Lambert 10 czerwca 2018 | 16:18   

To kim my będziemy grać primaverą w nast sezonie skoro prawie cała drużyna na sprzedaż

wróbel1908

wróbel1908 10 czerwca 2018 | 16:43   

Przy każdym transferze powinno być zawarte prawo odkupienia w ciągu 4 -5 lat za określoną kwotę.

HeyaMakumba

HeyaMakumba 10 czerwca 2018 | 19:19   

@wróbel1908 jasne, że tak powinno być mam nadzieje, że nasi działacze też tak myślą.

Luca Bobo

Luca Bobo 10 czerwca 2018 | 20:25   

#wróbel1908 - dziś czytałem i nawet w innym poście taką informację zamieściłem, że przy każdym transferze ma być klauzula odkupu

#Lambert - Praktycznie co 1-2 lata 100% Primavery się zmienia. W obecnym składzie nie ma np. nikogo z sezonu 2016/2017. Będzie kim grać :)

Lombardo

Lombardo 10 czerwca 2018 | 21:58   

juz nigdy nie doczekamy sie wychowanka, ktory bedzie gral cala kariere w Interze.

Hagaen

Hagaen 13 czerwca 2018 | 15:34   

Ja strasznie duże nadzieje wiązałem z tej Primavery z 4 nazwiskami, ale w obecnej sytuacji chyba faktycznie lepiej poświęcić chłopaków i zaklepać Rafinhę, zostawić Icardiego i Skriniara. Od dawna tak pozytywnie nie reagowałem na nikogo jak na Odgaarda, Zaniolo, Emmersa i Vanhausdena, coż, może chociaż jednemu z nich się uda dostać do składu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich