Będzie hit? Juventus zainteresowany Ronaldo

4 lipca 2018 | 11:32 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby

Coś co z początku mogłoby wydawać się trudne do wyobrażenia, w praktyce może okazać się prawdą. Ligowy rywal Interu - Juventus może przed zbliżającym się sezonem jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę reszcie konkurentów z Serie A. Bianconeri negocjują z Realem Madryt w sprawie transferu Cristiano Ronaldo!

Czy najlepszy piłkarz świata zamieni Real na znacznie mniej prestiżowy Juventus? Według wielu włoskich i hiszpańskich dziennikarzy, zainteresowanie Juventusu i rozmowy w sprawie transferu to nie plotka a fakty. W normalnej sytuacji trudno sobie wyobrazić by Ronaldo chciał zagrać w Juventusie, ale....  w tym przypadku powodem chęci zmiany ma być złe samopoczucie Portugalczyka w Madrycie i rzekomo nie chodzi tutaj wyłącznie o pieniądze. A jeśli o nich mowa, to w grę wchodzi kwota transferowa około 100 milionów euro i monstrualne jak na warunki włoskie wynagrodzenie. 

Nim dojdzie do takiej operacji, Real Madryt prawdopodobnie najpierw będzie chciał wyznaczyć nastepcę, którym Florentino Perezowi uda się "wytłumaczyć" kibicom Realu decyzję o sprzedaży najlepszego zawodnika w zespole.

Cóż pozostaje nam w tej sytuacji? Kupić paczkę popcornu i cieszyć się. Transfer Ronaldo do Juventusu podniósłby rangę całej Serie A i w jakiś sposób mógłby na tym zyskać także Inter. Pod względem sportowym i marketingowym Juventus mógłby znacznie zyskać, zwłaszcza że już tego lata rywale Interu pozyskali solidnych piłkarzy m.in.: Emre Cana i Joao Cancelo. To stanowiłoby dla Interu i resztę lig pewne utrudnienie w walce o najwyższe cele we Włoszech. Pamiętajmy jednak, że piłka nożna to gra zespołowa, a przyjście wielkiej gwiazdy w postaci Ronaldo z ogromnym ego, do tak mocno skonsolidowanego zespołu jak Juventus, mogłoby rozbić jedność tej drużyny i paradoksalnie mu zaszkodzić.

Jak widać tego lata obserwujemy niezwykle interesujące mercato, nie tylko w Mediolanie.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 26

inter00

inter00 4 lipca 2018 | 11:42   

Życzę im żeby przeszedł. Taka gwiazda w Serie A to większe zainteresowanie dla całej ligi

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 4 lipca 2018 | 11:44   

niech idzie :) przynajmniej coś się bedzie działo. Ninja sie nim zaopiekuje podczas meczu. (edycja 2018.07.04 11:48 / Paweł Świnarski)

martins2000

martins2000 4 lipca 2018 | 11:56   

Juventus bez Kryśki i tak by wygrał ligę,z Kryśką wygra ją z palcem w 4 literach ,100 mln za sam transfer to jak splunięcie do sedesu,za same koszulki im się zwróci...itp brawo jestem na tak, będzie ciekawie

Adriano19f

Adriano19f 4 lipca 2018 | 12:05   

Myśle że jest też opcja by dybala poszedł w drugą strone

Tomas

Tomas 4 lipca 2018 | 12:17   

Cieszmy się cieszmy. Ciekawe kto jest kilka lat młodszy a jego klauzula wykupu jeszcze kilkanaście dni jest tylko 10mln wyższa... :)

Chrisu

Chrisu 4 lipca 2018 | 12:17   

Tylko chłop ma 33 lata, z całym szacunkiem cyborgiem nie jest :) nie zdziwiłbym się jakby w Serie A nagle strzelił tylko 20 bramek. Gdzie na niego to byłby regres

Lambert

Lambert 4 lipca 2018 | 13:28   

Oby przeszedł, ciekawiej będzie

Interista

Interista 4 lipca 2018 | 13:46   

Zgadzam się z przedmówcami. Taki transfer byłby mocnym impulsem z Serie A. Dobrze , że to nie my mamy płacić.

Heisenberg

Heisenberg 4 lipca 2018 | 13:56   

Hej Krystyna , hej Krystyna, teraz zagrasz w sku….synach?

Juventino

Juventino 4 lipca 2018 | 14:09   

hue hue hue :) odpalimy piosenkę nas nie dogoniat :D

Internaldo

Internaldo 4 lipca 2018 | 14:11   

Kryśka w Serie A? Przecież on się tu zapłacze jak pozna twardą grę a nie to głaskanie w Hiszpanii. A tak w ogóle to wg mnie nie dojdzie do takiego transferu.

Juventino

Juventino 4 lipca 2018 | 14:17   

Trudno mu będzie strzelic 40 bramek, ale z 30 sieknie. Jak przejdzie bo nie uwierzę jak nie zobaczę, choć ponoć są szanse

wactoja

wactoja 4 lipca 2018 | 14:30   

Temat z dupy ale. wejścia i komentarze się zgadzają!

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 4 lipca 2018 | 14:32   

Jak Cię to boli to nie wchodź i nie komentuj

wactoja

wactoja 4 lipca 2018 | 14:42   

Mnie śmieszy że musisz do takich newsów się zmuszać, żeby ruch na stronie zrobić.

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 4 lipca 2018 | 15:17   

To fajnie że masz choć jeden powód do uśmiechu. Tymczasem oglądalność rośnie bez Ronaldo, a jeśli ktoś robi zarzuty że redakcja serwisu stara się zwiększać oglądalność to pozostaje tylko pogratulować .

wactoja

wactoja 4 lipca 2018 | 15:40   

Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to byś zobaczył, że to nie jest złe że próbujesz tylko w jaki sposób. p.s cieszę się, że rośnie ale Ona kiedyś nie rosła? bo zawsze to piszesz:)

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 4 lipca 2018 | 17:13   

bywają wzloty I spadki ale chyba nie sądzisz że kiedy spada oglądalność to jest to powód abym to rozpowiadal na lewo i prawo? na tyle chyba bystry jesteś . chyba. no w jaki sposób? napisanie "temat z dupy" pokazuje Twój poziom i nawet nie można tego nazwać krytyką, która aby nią być musi być konstruktywna (edycja 2018.07.04 17:16 / Paweł Świnarski)

maciosincho

maciosincho 4 lipca 2018 | 20:13   

Fajny artykuł ale jedna rzecz nie piszcie najlepszy piłkarz na świecie bo Ronaldo jak i paru innych są na najwyższym poziomie między innymi wspomniany przez was Dybala ....
Przejdzie do Juve i spoko zawsze w fifie też do juve go sprowadzałem fajnie wygląda w ich trykocie . Co do Juve mega robote zrobili czekac na potwierdzenie i u buka na spokojnie ich wygrana w LM stawiac .
Pomyślcie sobie jaką oni będą mieli ofensywę : Ronaldo Dybala Costa Igła , no przecież to będzie najlepsza ofensywa na świecie

Interista

Interista 4 lipca 2018 | 20:37   

Skoro wygrywa Złotą Piłkę to znaczy ze jest uznawany za najlepszego. Higuain lub Dybala na pewno odejda wowczas, albo nawet obaj.

maciosincho

maciosincho 4 lipca 2018 | 23:15   

Nie chcę mi się kłócić z laikami ,ale jeżeli nagrody bramki i asysty to wszystko dla Ciebie no to żyj dalej w tym świecie ....

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 4 lipca 2018 | 23:47   

Czyli Dybala to ta sama polka co CR7? bo nie rozumiem

Przemysław Filus

Przemysław Filus 5 lipca 2018 | 08:00   

To uczucie, kiedy wstajesz rano zaspany i myślisz, że zabłądziłeś na juvepoland...

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 5 lipca 2018 | 09:28   

bez przesady Przemku

Adrian Nosowski

Adrian Nosowski 5 lipca 2018 | 10:06   

szkoda by było bo lubię CR7 a każdy piłkarz juve dostaje na starcie -10 do fajności, z drugiej strony dla ligi to ogromna promocja

krychu339

krychu339 5 lipca 2018 | 10:42   

Skriniar wdepcze go w murawę ;)