Thohir: Wszyscy skorzystają na transferze Ronaldo

13 lipca 2018 | 09:40 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Nie milkną echa przenosin Cristiano Ronaldo do klubu ze stolicy Piemontu. Transfer Portugalczyka jest szeroko komentowany przez ekspertów i wzbudza wielkie emocje wśród kibiców. Panuje również opinia, że dzięki tej transakcji, Serie A powróci na salony.

To zdanie podziela również Erick Thohir, który jest wielkim entuzjastą gry słynnego CR7 na włoskich boiskach:

- W latach 90 Serie A była najlepszą ligą świata. Obecnie numerem jeden jest Premier League, która rywalizuje z rozgrywkami La Liga. W Hiszpanii o tytuł walczą jednak tylko trzy kluby, kiedy we Włoszech stać na to sześć zespołów. 

- Kilku najlepszych graczy na świecie gra w Anglii, absolutnie najlepsi - Cristiano Ronaldo i Lionel Messi - grali w Hiszpanii, a pewne postępy poczyniła również Francja, lecz tam jest tylko PSG.

- To, o czym mówiłem w 2013 roku, staje się rzeczywistością. Serie A potrzebuje nowych inwestorów. Po moim przybyciu pojawili się kolejni. James Pallotta w Romie, jest Suning, Joey Saputo w Bolonii, amerykańscy właściciele w Milanie.

- Transfer Cristiano Ronaldo przyniesie finansowe korzyści całej Serie A. Jego przybycie pomoże w negocjacjach na temat prawe telewizyjnych i innych tego typu kwestiach.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 5

Hagaen

Hagaen 13 lipca 2018 | 09:55   

Erik, masz rację, ale nic nowego nie powiedziałeś, Presidente.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 13 lipca 2018 | 10:10   

Erik jest entuzjastą, nie "entuzjastom" - chyba, że należy do rodziny królewskiej i należy tytułować go w liczbie mnogiej;)

inter00

inter00 13 lipca 2018 | 10:10   

Angole mają najlepszą ligę? Nie wydaje mi się

shakurspeare

shakurspeare 13 lipca 2018 | 10:29   

Tak maja. Najbardziej wyrownana, najbogatsza itd

Lambert

Lambert 13 lipca 2018 | 10:50   

Ah ten Eryk


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich