FC Locarno - Inter Mediolan 2:2 (1:0)

5 września 2008 | 22:11 Redaktor: Larry Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan zremisował w towarzyskim, wyjazdowym meczu ze szwajcarskim FC Locarno 2:2, choć po godzinie gry przegrywał już 0:2. Bramki dla mistrzów Włoch zdobyli Cordoba i Cruz.

Trudno powiedzieć cokolwiek o grze Interu, gdyż żadna telewizja nie przeprowadziła transmisji z tego spotkania. Powodem było oczywiście to, że ani mecz nie był specjalnie ważny, ani rywal wymagający - choć to drugie akurat, patrząc na wynik, może brzmieć zabawnie. FC Lucarno występuje w drugiej lidze szwajcarskiej i po 6. rozegranych kolejkach zgromadziło zaledwie 3 punkty.

Starcie to miało jednak na celu praktycznie tylko dać możliwość ogrania się piłkarzom wracającym po długotrwałych kontuzjach - mowa tu przede wszystkim o Walterze Samuelu, Patricku Vieirze i Ivanie Cordobie. Ten ostatni zdobył kontaktowego gola, co jednak wcale nie musi oznaczać, że może zanotować swój występ wśród tych udanych - wszak nie wiadomo, jak zachował się przy straconych bramkach. Wyrównującego gola strzelił Cruz z rzutu karnego, który zrehabilitował się za trafienie samobójcze sprzed 20 minut.

Jose Mourinho dał okazję do gry każdemu z 17. zawodników zabranych na to spotkanie. Pełne 90. minut na murawie zaliczyli m.in. Cordoba, co może wskazywać, że jest już naprawdę w pełni sił oraz nasz nowy nabytek - Ricardo Quaresma. Portugalczyk powiedział po meczu, że ciarki latały mu po plecach przed włożeniem po raz pierwszy koszulki Interu. Dodał też, że musi jeszcze sporo pracować, aby lepiej zrozumieć filozofię gry Mourinho i sposób poruszania się po boisku swoich partnerów. Tylko jedną połowę rozegrał za to Samuel, który zapewne nie miał jeszcze zdrowia do rozegrania całego meczu.

Locarno - Inter 2:2 (1:0)
Bramki: Sara 41' Cruz 56' (sam) - Cordoba 72' Cruz 78' (karny)

LOCARNO: 1 Di Benedetto; 8 Rezzonico, 4 Riccio, 21 Lodigiani, 29 Osella; 28 Reyes, 26 Stoller, 15 Ajide, 7 Ciana; 9 Sara, 12 Pollini.

Ławka: 31 Casanova, 13 Solari, 6 Ziccardi, 5 Kuhl, 19 Petrovic, 23 Milosevic, 14 Domo, 2 Rossini, 27 Senger, 17 Bilandzija

Trener: Paul Schonwetter.

INTER: 1Toldo (Orlandoni 53'); 39 Santon (Mei 70'), 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell (Samuel 46'); 14 Vieira (Mbida 81'), 15 Dacourt (Krhin 59'), 7 Figo (Obi 46'); 77 Quaresma, 18 Crespo, 9 Cruz.

Trener: José Mourinho.

Sędzia główny: Busacca