Bergomi: Juventus jest do pokonania

7 sierpnia 2018 | 13:14 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Wywiady

Beppe Bergomi świetuję swoje dwudziestolecie w telewizji Sky Sport. Komentator oraz były kapitan ekipy Nerazzurich udzielił krótkiego wywiadu Republice na temat zbliżającego się sezonu.

Według pana rozgrywki ligowe są już zakończone i Juve zdobędzie ósme mistrzostwo z rzędu?
Spokojnie. Na pewno transfer Ronaldo to wielkie wzmocnienie, ale również pewne jest to, że Juventus pozostanie drużyną do pokonania, tak jak pokazał to ostatni sezon.

Ale?
Ale Ronaldo może być również bodźcem dla innych drużyn, które teraz będą musiały pracować jeszcze ciężej, by pokonać starą damę. Musimy oczekiwać kolejnych wzmocnień.

Być może wygranie Champions League przez Juventus by im pomogło?
Oczywiście, to jasne, że ściągnęli Ronaldo by wygrać Ligę Mistrzów. Gdyby Juve mogło oddać scudetto za Ligę Mistrzów, zrobiłoby to na pewno. W ostatnich latach byli wśród trzech najlepszych drużyn w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat byli w finale, a w poprzednim sezonie pamiętamy w jaki sposób odpadli z Realem. Z pewnością Ronaldo da trochę więcej, ale to nie znaczy, że Higuain, Dybala, czy Mandzukić grali źle.

Kogo widzi pan za Starą Damą?
Cały czas Napoli. Ancelotti pobudzi zespół, na pewno w inny sposób od Sarriego, który zdobył 91 punktów. Poczekajmy, by zobaczyć kogo kupi, ale Carletto to spokój na ławce.

Inter i Roma?
To drużyny, które są za Juve i Napoli. Inter przeprowadził świetne transfery, ale będzie musiał dobrze zakończyć mercato. Przeprowadził także wiele zmian w zespole i będzie musiał odnaleźć równowagę, tak jak Roma.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Rahi

Rahi 7 sierpnia 2018 | 17:22   

W pojedynczym meczu tak, ale w kontekście sezonu raczej nie...

Hagaen

Hagaen 7 sierpnia 2018 | 18:45   

Cóż, ja wierzę, że nic nie trwa wiecznie, a zwłaszcza w sporcie. Hegemonia Juventusu na pewno nie będzie, pytanie tylko, kiedy nie oni osłabną, a reszta topowych zespołów ligi przyrówna, bo to dla wszystkich będzie lepsze. W pewnym sensie Juve przeszło małą rewolucję, w postaci straty Buffona, zakontraktowania Ronaldo (ciekawe jak szatnia u nich zareaguje na takie rzeczy). W tamtym sezonie Napoli goniło nawet nieźle, w tym też mają wszystko, żeby stawić opór. U nas niby na papierze wszystko wygląda super, nawet jakby nie udało się już wzmocnić Modrićem, Rafinhą czy SMS'em środka pola. Mamy warunki, żeby stawić opór Juventusowi, mamy pewną jakość już, niektórzy piłkarsko i tak po ludzku dojrzeli, mamy ciągłość trenerska, mamy trzon budowany w okresie przygotowawczym. Naszym wrogiem będzie wyłącznie zgranie, choć i to przyjdzie z czasem. Na pewno walczymy o top3 i będziemy w stanie tam dotrzeć, tylko trzeba skupić się na punktowaniu, zwłaszcza też z tymi teoretycznie słabszymi.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich