Próba generalna na plus

11 sierpnia 2018 | 20:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Naprzeciwko siebie stanęły dziś Atletico Madryt, aktualny zwycięzca Ligi Europy, szykujący się do walki o Superpuchar, po przeciwnej stronie ringu wstający z kolan, wracający po latach do Ligi Mistrzów Inter Mediolan. Oba składy wzmocnione transferami przed nadchodzącym sezonem i gotowe do gry.

Inter rozpoczął spokojnie pierwsze minuty, pozostawiając podopiecznym Simeone sporo miejsca na rozegranie piłki. Sytuacja szybko się jednak zmieniała. Obie drużyny próbowały w podobny sposób, prostopadłymi podaniami rozpracować defensywę przeciwnika. Więcej jednak strzelali podopieczni Spalettiego. Sygnał dał Icardi już w jedenastej minucie, próba przelobowania Oblaka zakończyła się niepowodzeniem. Brozović w czternastej minucie spróbował szczęścia poprzez uderzenie z dystansu, piłka wpadła prosto w ręce bramkarza. Nerazzurri poczynali sobie coraz śmielej, kolejny strzał z ponad dwudziestu metrów należał do Politano, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Akcje Atletico były skutecznie powstrzymywane przez defensywę Interu. Za faul na Dalbercie, w dwudziestej trzeciej minucie, żółty kartonik obejrzał Diego Costa. Fantastyczny strzał Lautaro Martineza, w trzydziestej pierwszej minucie, przyniósł długo oczekiwaną bramkę dla Interu. Zawodnik uderzył z ostrego kąta, po długim podaniu od Asamoah. Dopiero w czterdziestej minucie, uderzając na bramkę Handanovicia, kiepsko zachował się Filipe Luis. Angel Correa, korzystając z błędu Mirandy, mógł wyrównać przed końcem pierwszej połowy, piłka nawet znalazła się w siatce, był jednak na pozycji spalonej.

Nerazzurri po przerwie bez zmian, po stronie Atletico na murawie zameldowali się z ławki Rodrigo i Savić. Mediolańczycy próbowali kontr, gospodarze zaczęli mocniej naciskać. W pięćdziesiątej minucie groźnie uderzył głową Diego Costa, Handa był jednak czujny. Trzy minuty później zamieszania w obronie Interu nie wykorzystał Juanfran. W pięćdziesiątej siódmej minucie, po pierwszym rożnym dla Włochów, piłka minęła bramkę Oblaka o około metr. Sześcdziesiąta minuta to potrójna zmiana w drużynie Nerrazurich, w miejsce Brozovicia, Asamoah i Mirandy na boisko wbiegli Gagliardini, De Vrij i Valero. Spore zmiany zaszły też w składzie Atletico, najistotniejsza z nich to wejście Griezmanna. Dziesięć minut później w miejsce Politano i Lautaro Martineza pojawili się Karamoh i Joao Mario. Kolejne wymiana dotyczyła D’Ambrosio i Vecino, zastąpili ich Ranocchia i Candreva. Druga połowa obfitowała w więcej niedokładności w podaniach obu drużyn, zabrakło spektakularnych strzałów, żadna ekipa nie forsowała tempa. Jedyną groźną piłkę, z okolic linii bramkowej, w końcówce spotkania wyciągnęli na spółkę Handanović i Skriniar.

Skromne zwycięstwo zapewniło Interowi Mediolan trzecie miejsce w tegorocznej klasyfikacji International Champions Cup.

ATLETICO: 13 Oblak; 20 Juanfran, 24 Jimenez, 2 Godin, 3 Filipe Luis; 5 Partey, 8 Saul, 6 Koke, 11 Lemar; 10 Correa, 19 Diego Costa

Ławka  rezerwowych: 1 Adan, 4 Arias, 7 Griezmann, 9 Kalinic, 14 Rodrigo, 15 Savic, 18 Martins, 21 Lucas Hernandez, 23 Vitolo, 30 Olabe, 32 Garces, 35 Montero, 47 Munoz

Trener: Diego Simeone

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Miranda, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 8 Vecino, 18 Asamoah: 16 Politano, 77 Brozovic, 10 Lautaro; 9 Icardi

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 5 Gagliardini, 6 De Vrij, 7 Karamoh, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 Borja Valero, 40 Emmers, 67 Zappa, 74 Salcedo, 87 Candreva

Źródło: Inter.it