Wypowiedzi po meczu z Atletico

12 sierpnia 2018 | 00:38 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Po spotkaniu z Atletico Luciano Spaletti wypowiedział się o meczu oraz poruszył temat Luki Modricia. Wywiadów udzielili także Miranda oraz Lautaro Martinez

Luciano Spaletti:

- Pierwsza połowa była bardzo udana i tak musimy grać zawsze. Widać było zgranie zespołu, ale było także wiele straconych piłek. Lautaro strzelił piękną bramkę, lecz musi nauczyć się utrzymywać piłkę, musi rozmawiać z kolegami z zespołu, w przeciwnym razie tracisz bramkę i wina spoczywa na obrońcach. Kibice Interu widzieli mistrzów, widzieli jak się gra w piłkę, mało ich obchodzą zagrania techniczne  wyłącznie pod publikę. To co pokazaliśmy w pierwszej części było dobre i na drugą część powinniśmy wyjść z takim samym nastawieniem. Graliśmy z przeciwnikiem, którego przez kilka fragmentów meczu potrafiliśmy zdominować, ale w drugiej połowie weszli na boisko gracze potrafiący podejmować decyzje pod presją. Ogólnie są bardzo silną drużyną, Simeone potrafi przekazać swoim zawodnikom swoją mentalność, którą zna cały świat. Mamy jeszcze wiele pracy przed sobą, cały czas tracimy piłki których tracić nie możemy, kiedy podnosimy tempo meczu, ktoś obniża swój poziom wydajności. Mamy wiele możliwości taktycznych. Należy wiedzieć jak rotować zespołem utrzymując równowagę. Czy jestem zadowolony z przygotowań przedsezonowych? Przykro mi z powodu problemów Ninji. Pozytywnym akcentem jest możliwość pracy z chłopakami z którymi można poradzić sobie w sezonie w odpowiedni sposób.  Jestem usatysfakcjonowany z pracy zespołu, kiedy przekraczam bramy Appiano, celem jest zawsze postęp. Modrić? Nie wiem, czy zajmuje się tym dyrektor sportowy. Ale na sam fakt, że zawodnik, który wygrał Ligę Mistrzów wykazał zainteresowanie projektem Interu, wypełnia mnie radość. Jeśli nie uda nam się go sprowadzić, ponieważ Real pragnie kontynuować z nim pracę, pozostaniemy mocni, z nim jeszcze mocniejsi – powiedział włoski trener.

Miranda:

- To wspaniałe uczucie spotkać ponownie moich starych znajomych z Atletico. To bardzo silny zespół, a my zagraliśmy świetne spotkanie. Wyraźnie widać postęp. Chcę wygrywać z tą koszulką, dobrze się w niej czuję. Teraz muszę bardzo ciężko pracować by osiągnąć poziom reszty zespołu – powiedział brazylijski obrońca.

Lautaro Martinez:

- Ciężko pracowaliśmy przez ostatni tydzień. Jestem szczęśliwy z powodu gola. Przygotowujemy się do sezonu w najlepszy możliwy sposób. Robimy to o co prosi nas trener i dajemy z siebie wszystko każdego dnia To był bardzo ważny mecz, ponieważ graliśmy z wielką drużyną, ale także dlatego, że było to ostatnie spotkanie podczas przygotowań. Od teraz gramy na serio – powiedział argentyński napastnik.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 2


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich