Vrsaljko: Inter to mój dom

16 sierpnia 2018 | 14:58 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Wywiady

Dzisiaj w Appiano Gentile odbyła się prezentacja Sime Vrsaljko. Chorwacki obrońca odpowiedział dziennikarzom na kilka pytań.

Co przekonało Cię najbardziej do przejścia do Interu? Co myślisz o transferze Modricia?

Kiedy grałem w Genoi, a potem w Sassuolo, zawsze rozmawialiśmy o Interze. Potem wyjechałem do Hiszpanii, ale zawsze chciałem być tu, gdzie wszystko się zaczęło, gdzie jest mój dom. Modrić? To mój przyjaciel, szanuję go. To on musi rozwiązać tę sprawę, zdecydować co robić. Ja nie powinienem się o tym wypowiadać.

Czy uważasz, że Inter to drużyna gotowa, by walczyć o Scudetto?

Myślę, że tak. Mamy zespół z wielkim doświadczeniem. Mamy piłkarzy, którzy grali wiele meczów w Serie A i Lidze Misztrzów, młodych zdolnych graczy, którzy są w stanie walczyć do końca. Moim zdaniem możemy osiągnąć dobry wynik, ale musimy mieć także trochę szczęścia.

Grałeś już w Lidze Mistrzów dla Atletico, Inter wraca tam po sześciu latach. Co możesz nam powiedzieć o tym doświadczeniu?

Tak, grałem w Lidze Mistrzów dla Ateltico. To piękna sprawa dla klubu, że może uczestniczyć w tych rozgrywkach. Myślę, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry rezultat, ale są tam bardzo silne drużyny i musimy być dobrze przygotowani.

Twoją nominalną pozycją jest prawa obrona z czterema obrońcami. Jesteś w stanie dać drużynie tyle samo grając pięcioma obrońcami, jako wahadłowy, albo po lewej stronie, tak jak czasami zdarzało się w kadrze?

Mam doświadczenie z gry jako wahadłowy w Genoi, mam także doświadczenie z gry pięcioma obrońcami, więc mogę grać i w ten sposób. Moją nominalną pozycją jest prawa obrona, ale to trener zadecyduje, gdzie będę grał, a ja jestem zawsze do jego dyspozycji.

Dotarłeś do finału mundialu razem z dwoma innymi piłkarzami Interu. Uważasz, że to osiągnięcie pomoże wam mentalnie?

Oczywiście, to wspaniała rzecz grać w finale mundialu. To piękne doświadczenie, które może nam pomóc, by iść cały czas do przodu.  

Jakie są twoje pierwsze odczucia w Interze? Co ci powiedział Spaletti?

Wszyscy przyjęli mnie bardzo dobrze. Tak jak już powiedziałem, czuję się tutaj jak w domu. Inter to wielki klub, to był mój wybór, by tu trafić. Spaletti przekazał mi informacje o zbliżających się meczach, które przydadzą mi się od razu.

W przeszłości walczyło o ciebie wiele klubów. Która drużyna była o krok od pozyskania ciebie?

Tą drużyną jest Inter. Byłem zawsze blisko Interu (śmiech). A teraz tutaj jestem i nie chcę mówić o przeszłości, musimy patrzeć przed siebie.

Przychodzisz do silnej drużyny, są tu twoi przyjaciele Perisić i Brozović. Myślisz, że są w stanie ułatwić ci aklimatyzację w grupie?

Tak rozmawiałem z nimi jeszcze przed dołączeniem do Interu. Poznałem już wszystkich piłkarzy, przeciwko którym grałem w przeszłości. Nie potrzebuję szczególnej pomocy, by dobrze się tu czuć. Mam wrażenie, że jestem tu 2-3 miesiące a nie 10 dni.  

Zapis video:


Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

intermed1

intermed1 16 sierpnia 2018 | 15:37   

Co za mebel.

intermed1

intermed1 16 sierpnia 2018 | 15:37   

Menel*

Maciej Pawul

Maciej Pawul 16 sierpnia 2018 | 17:17   

Brozo go godnie przywitał z Ivanem, to chłop nie wygląda :)

HeyaMakumba

HeyaMakumba 16 sierpnia 2018 | 18:23   

Hipster


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich