Inter pokonał Juventus

25 sierpnia 2018 | 09:27 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje2 min. czytania

Trwają rozgrywki w ramach VI Memoriału Mamma Cairo. W piątek drużyna Interu pokonała w półfinale Juventus 1:0. W finale Nerazzurri zmierzą się z Milanem.

W pierwszej połowie Inter grał bardzo wyrównane spotkanie. Podopieczni Armando Madonny mieli kilka sytuacji bramkowych. Były one jednak nieskuteczne z powodu braku precyzji. Jedną z takich szans zmarnował chociażby znany z występów w drużynie seniorskiej Salcedo. Piłkarz pokusił się o strzał z dystansu, który zablokował obrońca Juventusu. Bardzo goźną sytuację w 26. minucie mieli Bianconeri - Frederiksen zakończył indywidualną akcję strzałem, ale piłka odbiła się od słupka. Stawką meczu był awans do finału. Z każdą kolejna minutą rosły emocje, co przełożyło się na boiskowe utarczki. Ofiarą jednej z nich był Gavioli, którego sfaulował Marrone. Sędzia ukarał piłkarza Juventusu żółtą kartką. Była to druga tego typu kara, więc ostatecznie zawodnik zobaczył czerwony kartonik i musiał opuścić boisko. Gra w przewadze dodała nieco spokoju i pewności ekipie Armando Madonny. Nerazzurri swobodnie prowadzili grę. Doskonałą sytuację wypracowali w 42. minucie. Wykorzystał ją Andrea Adorante, który strzelił gola (1:0). Jeszcze w końcówce pierwszej połowy Mulatteri próbował zaatakować bramkę rywala, ale piłka odbiła się od bramki.

W drugiej połowie Inter miał okazje na podwyższenie wyniku. Sytuacje podbramkowe nie były jednak dokładne. Dobrze spisywali się także bramkarze obu drużyn. Ostatecznie Nerazzurri zwyciężyli z Juventusem 1:0. Ta wygrana zapewniła zespołowi awans do finału, w którym zmierzą się z Milanem. Rossoneri pokonali w półfinale Torino 3:2. Derby wyłonią zwycięzcę VI Memoriału Mamma Cairo. Mecz odbędzie się w sobotę, o godzinie 21:00.

Inter - Juventus 1:0
42' Adorante

INTER: Dekic, Zappa, Nolan, Rizzo, Corrado (Colombini); Salcedo (D'Amico), Pompetti (Demirovic), Gavioli (Ballabio), Mulattieri (Persyn); Merola (Rizzo Pinna), Adorante (Vergani).

Ławka rezerwowych: Tintori, Pozzer, Van den Eynden, Ntube, Colombini.

Trener: Armando Madonna

JUVENTUS: Loria, Rosa, Anzolin, Reyes Makoun, Morrone, Capellini, Frederiksen, Portanova, Markovic, Taboada Moreno, Monzialo.

Ławka rezerwowych: Siano, Dadone, Bandeira, Gozzi, Meneghini, Pinelli, Leone, Penner, Petrelli, Di Francesco, Francofonte.

Trener: Francesco Baldini

Sędzia: Andrea Colombo