Wygrana i przełamanie Interu

1 września 2018 | 17:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter wygrywa na Stadio Dall'Ara i przełamuje złą passę na początku nowego sezonu. Nerazzurri pokonali Bolognę 3 - 0, a dorobkiem bramkowym podzielili się Radja Nainggolan, Antonio Candreva i Ivan Perisić.

Goście rozpoczęli spotkanie z animuszem i mocno przycisnęli rywali. Niewiele brakowało, aby już jedna z pierwszych akcji zakończyła się nieco przypadkowym golem dla Interu. Łukasz Skorupski minął się z dośrodkowaną piłką, lecz zaskoczony Ivan Perisić nie potrafił zmieścić jej w bramce. Dogodną okazję do objęcia prowadzenia zmarnował również Roberto Gagliardini, który posłał futbolówkę wysoko nad bramką Polaka. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał również Samir Handanović, który świetnie zatrzymał strzał Helandera z bliskiej odległości. Po mocnym początku, Nerazzurri zdecydowanie zwolnili tempo rozgrywanych akcji. Inter przeważał, lecz brakowało konkretów. W 23 minucie mogło być 1 - 0, lecz Keita Balde nie trafił w piłkę w bardzo dobrej okazji i Skorupski mógł spokojnie interweniować. Przyjezdni jeszcze przed przerwą spróbowali mocniej zaatakować i pokusić się o gola do szatni, lecz dobrze zorganizowana defensywa gospodarzy odpierała kolejne ataki.

Na drugą połowę wybiegła ta sama jedenastka piłkarzy Interu i niestety długo nie mogliśmy się doczekać również zmiany w grze mediolańczyków. Goście grali wolno, schematycznie i bez elementu zaskoczenia. Widoczny był również brak Mauro Icardiego, ponieważ Keita Balde wyraźnie źle czuł się w roli środkowego napastnika. Przed meczem media rozpisywały się na temat Radji Nainggolana, który miał odmienić postawę Nerazzurrich. Ninja zagrał poprawne zawody, lecz to właśnie on jako pierwszy przełamał strzelecką niemoc swojego zespołu. W 66 minucie spotkania Belg wykorzystał podanie od Politano i mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Skorupskiemu. Upragnione prowadzenie nieco uśpiło uwagę przyjezdnych, którzy szybko mogli stracić przewagę. Główka Santandera minęła bramkę Handanovicia o centymetry. W 76 minucie powinno być 2 - 0, lecz Keita Balde zmarnował świetną akcję Ivana Perisicia i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Kibice Interu musieli poczekać na podwyższenie przewagi do 82 minuty spotkania. W pole karne dobrze zagrał Perisić, a w rolę kilera wcielił się świeżo wprowadzony Antonio Candreva. Włoch przełamał tym samym fatalną serię bez zdobyczy bramkowej. Rozbita Bologna nie była już w stanie odpowiedzieć rywalom, a Inter pokusił się o jeszcze jedno trafienie. W 85 minucie wynik spotkania ustalił Ivan Perisić. Warto podkreślić, że dobrze w tej akcji zachował się Matias Vecino, który zaliczył asystę przy trafieniu Chorwata.

Podopieczni Luciano Spallettiego wygrali na trudnym terenie i mogą teraz ze spokojem wyczekiwać starcia przeciwko Parmie. Wcześniej jednak czeka nas przerwa na mecze reprezentacji. Miejmy nadzieję, że pomoże ona Nerazzurrim w odnalezieniu właściwego rytmu, ponieważ dzisiejszy wynik mocno zakłamuje piłkarską rzeczywistość.

BOLOGNA: 28 Skorupski; 4 De Maio, 23 Danilo, 18 Helander; 14 Mattiello, 16 Poli, 5 Pulgar, 31 Dzemaili, 35 Dijks; 9 Santander, 91 Falcinelli.
Ławka rezerwowych: 29 Santurro, 99 Pirana, 3 Gonzalez, 7 Orsolini, 8 Nagy, 11 Krejci, 15 Mbaye, 19 Valencia, 22 Destro, 30 Okwonkwo, 32 Svanberg, 33 Calabresi.
Trener: Filippo Inzaghi

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 16 Politano, 14 Nainggolan, 44 Perisic; 11 Keita Balde.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 2 Vrsaljko, 8 Vecino, 9 Icardi, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 B. Valero, 23 Miranda, 29 Dalbert, 87 Candreva.