CAMPIONI 2021

 

Wypowiedzi po meczu z Bologną

1 września 2018 | 22:39 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Po wygranym meczu z Bologną zabrał głos trener Luciano Spalletti. Wypowiedzieli się także Keita Balde, Antonio Candreva i Radja Nainggolan. Oto ich słowa:

Luciano Spalletti:

- Drużyna strzeliła trzy piękne gole. Pierwszy z nich odblokował mecz. Mieliśmy więcej miejsca. Graliśmy dobrze od początku meczu, nie pozwoliliśmy Bologni na wiele. Potrzebna była tylko większa intensywność w pierwszej części.

- Mamy bardzo ważną grupę zawodników, należy wygrywać wszystkie mecze. W pierwszych dwóch tygodniach to nam się nie udało, wiemy kim jesteśmy, jaka jest nasza przeszłość ale wszyscy patrzą przed siebie. Musimy odnaleźć równowagę i spokój.

- Musimy dobrze operować piłką oraz stwarzać przewagę w momencie gdy ją posiadamy  i poruszać się z nią za linię obrony. Dzisiaj tego zabrakło. Potrzeba kreować okazje, które stworzą realne zagrożenie pod bramką. Jeśli przerzucasz często piłkę z jednego skrzydła na drugie, istnieje spore ryzyko popełnienia błędu. Bologna ma dwóch świetnych napastników, którzy mogą z łatwością to wykorzystać. W naszym zespole dalej jest kilku zawodników, którzy nie grają na swoim poziomie.

- Występ Lautaro byłby ryzykowny. Doznał lekkiego urazu mięśniowego i było ryzyko, że mógłby się pogorszyć. Dokonaliśmy tej zmiany, ponieważ Keita może grać również jako wysunięty napastnik. Jest innym typem zawodnika, ale potrafi tam grać.

- Kiedy złość przejmuje nad tobą kontrolę, stopniowo grasz coraz gorzej. My byliśmy poukładani, kiedy traciliśmy piłkę, od razu ją odzyskiwaliśmy. Kiedy przeciwnik daje ci więcej miejsca, pojawiają się gole takie jak Radji.

- Nie pozwoliliśmy Bologni na dużo, mieliśmy sporo okazji by zdobyć bramkę. Oczywiście należy stwarzać ich jeszcze więcej, ale Bologna była bardzo poukładana. Nainggolan zagrał dobry mecz i strzelił ładną bramkę, ale musi jeszcze pracować nad kondycją. Musi grać jeszcze lepiej. Oczywiście liczą się gole, ale musi pokazywać na jakim jest poziomie.

Antonio Candreva:

- Zaczęliśmy pracować już od poprzedniej niedzieli. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Jesteśmy szczęśliwi z wygranej przed przerwą reprezentacyjną. Zwycięstwo doda nam pewności siebie, pozwoli nam lepiej pracować na treningach.

Keita Balde:

- Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, to bardzo ważne zwycięstwo. Chcieliśmy trzech punktów i udało się nam to. To nie pierwszy raz, gdy grałem jako wysunięty napastnik. Moim zadaniem było rozciąganie defensywy Bologni. Zrobiłem to o co prosił mnie trener.

Radja Nainggolan:

- Jestem szczęśliwy z trzech punktów. Nie zaczęliśmy najlepiej, ale możemy wszystko nadrobić. Kiedy zespoły takie jak Bologna grają u siebie z wielkimi drużynami, zamykają się nie chcąc tracić goli i licząc na remis. Po pierwszym golu, mieliśmy więcej miejsca. To bardzo ważne zwycięstwo. Mamy teraz dwa tygodnie na naładowanie baterii. Liga Mistrzów? W zeszłym roku przeżyłem piękne chwile w lidze mistrzów, żadna drużyna nie jest niepokonana.  

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich