fcparma.com.pl: Awans to była radość i duma

14 września 2018 | 22:51 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Przy okazji meczu z Parmą, postanowiliśmy zajrzeć na polską stronę naszego rywala, czyli www.fcparma.com.pl i zamienić kilka słów z redaktorem naczelnym serwisu i kibicem Parmy - Łukaszem Baronem.

Parma wraca do Serie A po kilku latach nieobecności. Jakie emocje towarzyszą polskim kibicom Parmy przy tej okazji?
To była paleta najróżniejszych emocji przede wszystkim wielka radość i duma z zespołu, który dokonał czegoś historycznego, bowiem żadnej innej ekipie nie udało się awansować w 3 lata z Serie D do Serie A. Gdzieś z boku było też niedowierzanie, że to faktycznie się udało, gdyż pomimo tego, że w momencie startu Serie D gdzieś tam była nadzieja, że uda się wrócić w 3 lata do Serie A, jednak chyba nikt nie brał tego jako realny scenariusz.

Na co stać Parmę w tym sezonie? Które miejsce zajmie Parma w lidze?
Celem numer jeden jest utrzymanie i nikt nawet nie myśli o czymś więcej. Miejsca 14-17 wydają się być realne i w pełni by mnie (a myślę, także że innych kibiców) satysfakcjonowały. Zespół ma jednak pod górkę, na papierze skład najgorszy nie jest, ale to co działo się latem - absurdalne oskarżenia o próbę kupna meczu, odcisnęło swoje piętno. Nasze mercato zostało mocno spowolnione i tak naprawdę kadrę kompletowaliśmy na ostatnią chwilę, gdy już byliśmy "oczyszczeni". Efekt jest taki, że zespół nie jest zgrany i do tego są spore braki fizyczne, co było widać w pierwszych 3 kolejkach. Mimo to jest względny optymizm i z meczu na mecz powinno być lepiej.

Już jutro mecz z Interem, jakie przewidywania przed tym meczem w obozie naszych rywali?
No cóż, to że byliśmy w stanie powalczyć w ostatniej kolejce z Juventusem wlało w serce trochę optymizmu, ale w sobotę czeka nas jeszcze trudniejsze wyzwanie, bowiem teraz nie będziemy mieli za sobą pełnego stadionu naszych kibiców. Remis wziąłbym w ciemno, jednak patrząc realnie każdy wynik innych niż zwycięstwo Interu będzie niespodzianką. Trochę inaczej patrzy na to nasz trener - Roberto D'Aversa, który na przedmeczowej konferencji prasowej zapewnił, że od pierwszej minuty mamy wyjść z myślą o zwycięstwie, a nie kurczowo trzymać się remisu.

Na kogo z zawodników Parmy, Inter powinien jutro zwrócić szczególną uwagę?
Na pewno na Gervinho, który w meczu z Juventusem pokazał się z naprawdę dobrej strony, udowadniając równocześnie że nie przybył do nas tylko po to by odcinać kupony. Groźny będzie też na pewno Inglese na środku ataku.

W Parmie są zawodnicy, którzy dołączyli z Interu. Jak się sprawują jak do tej pory?
Póki co ciężko jest o nich cokolwiek powiedzieć, Bastoni przed kilkunastoma dniami w pełni wyleczył kontuzję i jeszcze nie miał okazji rozegrać ani minuty. Z kolei Dimarco wszedł na dosłownie kilka minut w meczu ze SPAL w drugiej kolejce i ciężko jest coś więcej na temat jego występu powiedzieć. W tygodniu Dimarco dobrze spisał się w meczu reprezentacji U-21 i być może będzie to dobry prognostyk na przyszłość. Osobiście mogę powiedzieć, że bardzo na chłopaka liczę, bo nie potrafię zdzierżyć Massimo Gobbiego biegającego po lewym boku obrony, ale to tak by the way.

Rozmawiał: Paweł Świnarski
Twitter: @pawelswinarski

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 4

wróbel1908

wróbel1908 15 września 2018 | 07:13   

Fajna sprawa poznać zdanie polskich kibiców innych drużyn z Serie A

alberto

alberto 15 września 2018 | 07:51   

To chyba jedyna drużyna z dołu tabeli, która jeszcze niedawno miała w składzie topowe gwiazdy.

Kejmo

Kejmo 15 września 2018 | 08:13   

THuram, Crespo, Buffon, Veron.....było tego

DiegoLopez

DiegoLopez 15 września 2018 | 08:26   

fajna inicjatywa wywiadzik


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich