"Meczem z Interem jaramy się jak żadnym innym"

21 września 2018 | 08:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Z okazji jutrzejszego meczu z Sampdorią Genua, porozmawialiśmy z przedstawicielem grupy polskich kibiców tej drużyny Sampolonia Genua - Maciejem.

Sampdoria ma całkiem udany start w tym sezonie i obecnie zajmuje 4. Miejsce w tabeli, jakie są oczekiwania wśród polskich i włoskich kibiców Sampdorii?
Sampdoria faktycznie zanotowała dobry jeśli nie bardzo dobry start, nie licząc porażki z Udine wszystko układa się wyśmienicie, aczkolwiek to tylko początek batalii o scudetto czy europejskie puchary, ważne by w zespole była konsekwencja dobrej taktycznie gry i nie podpalanie się chwilą, a ta chwila dla nas mogła by trwać wiecznie. Jeśli chodzi o oczekiwania włoskich Blucerchiati to są one mocno stonowane, wszyscy liczą oczywiście na europejskie puchary, a do nich daleka droga. Polscy kibice? Dla nas najważniejsze jest oczywiście to by grali nasi, by strzelali bramki, asystowali czy raczyli nas pięknymi zagraniami, to jest ważne, ważne by po prostu grali, a reszta przyjdzie sama.

Co sprawiło że zajmujecie się właśnie Sampdoria ? Czy to kwestia obecności w składzie aż 3 Polaków ? Jak ich odbieracie ? Prosimy o opinie o każdym z nich .
Pomysł zrodził się właśnie z racji ilości Polaków w kadrze SAMP, aczkolwiek kibicujemy Dorii od czasów Wszołka i Salamona, a nawet Cassano czy Icardiego. Faktycznie, to, że mamy w tym klubie naszych rodaków spowodowało chęć wypłynięcia na głębsze wody, stąd konto na TT, serial LA SAMP na YT, a w przyszłości FanPage. Każdego z Polaków grających w Dorii traktujemy oczywiście jak pupili, podniecamy się każdą minutą zagraną przez Polaka w Serie A czy Coppa Italia, Karol Linetty to chłopak, który wyrósł na solidnego i podstawowego pomocnika zespołu, tak samo Bartek, ale z Bartkiem sytuacja jest jasna, za chwilę nie będzie go na Marassi, ponieważ zwyczajnie mówiąc jest za dobry na ten klub. To samo powoli tyczy się też Karola. Najdłużej w klubie powinien zakotwiczyć Kownaś, który walczy o pierwszy skład, a wiemy, że o to nie łatwo. Ogólnie rzecz biorąc wspieramy każdego tak samo, w końcu jesteśmy Sampolonia.

Jakie są Twoje przewidywania przed spotkaniem z Interem ?
Jeśli chodzi o mecz z Interem jaramy się nim jak nigdy żadnym, prawdopodobnie po raz pierwszy na tym meczu pojawi się jeszcze nieoficjalny fan club Sampolonia w liczbie 4 osób, więc liczymy tylko na zwycięstwo i dobry mecz. Jeśli chodzi o sprawy taktyczne i przewidywania wyniku tego meczu, to trzeba wiedzieć, że obie drużyny są po meczach w środku tygodnia, z tą różnicą, że Marco Giampaolo mógł sobie pozwolić dać odpocząć kilku zawodnikom (zaległy mecz z Fiorentiną), a Spaletti już nie bardzo, bo ranga spotkań była zupełnie inna. Myślę, że to będzie ciekawy mecz, który mamy nadzieję, wygra drużyna z Ligurii.

Kto z zawodników Sampdorii zabłyśnie w tym meczu Twoim zdaniem?
Myślę, że bramkę strzeli jakiś Polak, czuję to!

Mauro Icardi to były gracz Sampdorii ale raczej nie ma problemu z okazywaniem radości po zdobywaniu bramek przeciwko Sampie. Jaki masz stosunek do tego zawodnika? Jak ogólnie jest on odbierany przez kibiców klubu z Genui?
Maurito to specyficzny człowiek, a piłkarz już w ogóle, sympatia jednak pozostała, to charakterystyczny gość, który nie ma skrupułów do tego by cieszyć się z bramki przeciwko Dorii, ale to jest zawodowiec, profesjonalista, mu nie przeszkadzają gwizdy czy wyzwiska, on po prostu gra, cieszy się każdym meczem, chłonie 90 minut meczu. Za to go lubię i nie przestanę, chociaż chyba powinienem? :) Jeśli chodzi o kibiców Blucerchiati to oczywiście w sobotę nikt nie pozostawi na nim suchej nitki i każdy jego kontakt z piłką będzie kwitowany burzą gwizdów, cóż futbol.

rozmawiał

Paweł Świnarski
Twitter: @pawelswinarski

Źródło: intermediolan.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

Maciej Pawul

Maciej Pawul 21 września 2018 | 13:07   

Sampdoria jest w gazie, będzie trudny mecz.

superofca

superofca 21 września 2018 | 19:26   

No, życzę im aby od następnej kolejki gubili jak najmniej pkt.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich