Boninsegna: Icardi - Lautaro? To ma sens

1 października 2018 | 17:37 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Udany występ Lautaro Martineza odbił się szerokim echem w środowisku sympatyków Nerazzurrich. Na nowo rozgorzała też dyskusja dotycząca jego gry w parze z Mauro Icardim.

Obaj piłkarze doskonale dogadują się poza boiskiem, a fani życzyliby sobie, aby podobnie wyglądała ich współpraca podczas meczów. Roberto Boninsegna jest przekonany, że ten pomysł mógłby wypalić, ale wymaga to kilku zmian w ustawieniu całego zespołu:

- Perspektywa oglądania wspólnie duetu argentyńskich snajperów jest bardzo ekscytująca. Z pewnością trudno byłoby im współpracować, ale jestem przekonany, że warto spróbować. Spalletti musiałby jednak zmienić system gry, który stosuje obecnie, ponieważ nie ma w nim miejsca dla dwóch napastników. Mogliby zaistnieć w systemie 4-4-2 lub 5-3-2, a ich charakterystyka zostałaby dobrze wykorzystana.

- Lautaro naprawdę podobał mi się przeciwko Cagliari, chociaż na pewno nie było to dla niego łatwe spotkanie. Młody Argentyńczyk zagrał dobrze, poświęcał się dla drużyny i zdobył ładnego gola przy pierwszej okazji. 

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 3

Darkos

Darkos 1 października 2018 | 18:18   

Nie mamy nawet trzeciego napastnika na zmianę, więc jakoś nie widzę żebyśmy przeszli na grę dwójką na co dzień

superdoktorgazeta

superdoktorgazeta 1 października 2018 | 23:00   

Ja bym widział Lautaro wystawinego za plecami Mauro w naszym 4-2-3-1; oczywiście nie w każdym meczu, bo składem trzeba rotować. Mimo wszystko chętnie bym ich zobaczył w ten sposób. Z tego co pamiętam z meczy przedsezonowych jeszcze, to dobrze się bardzo razem rozumieli

Hagaen

Hagaen 2 października 2018 | 20:14   

Tak, Lautaro ma nieco inną charakterystykę niż Mauro, mógłby grać coś między cofniętą 9 i ofensywnie ustawioną 10, bo do Mauro 9 pasuje bardzo bardzo. Tylko wtedy Ninja musiałby grać jako typowy b2b a nieco za nim Brozo, który musiałby zasuwać jeszcze bardziej.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich