Zwycięska passa trwa

3 października 2018 | 20:03 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna3 min. czytania

To wspaniałe uczucie znów usłyszeć hymn Ligi Mistrzów w połączeniu z koszulkami Nerazzurrich. Gospodarzami spotkania był zespół PSV, Inter wystąpił w roli gości. Prognozy kibiców przed meczem były niezwykle rozległe, od łatwego zwycięstwa po utratę punktów. Jak zawsze, wszystko zweryfikowało boisko.

Pierwsze minuty upłynęły nerwowo, Inter starał się szybko przejąć inicjatywę, piłkarze PSV odgryzali się niebezpiecznymi kontrami. Obie drużyny zawodziła celność pod bramką przeciwnika. Z biegiem czasu chaos był coraz mniejszy i to Nerazzurri zaczęli częściej zamykać Holendrów pod ich bramką. Dwudziesta minuta przyniosła niepewną interwencję Handy, która mogła skończyć się utratą gola, ale obrońcy uratowali sytuację. Pięć minut później Vecino z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nie pomylił się za to Rosario, który znakomitym uderzeniem zza pola karnego wyprowadził PSV na prowadzenie. Handanović mógł tylko tradycyjnie odprowadzić piłkę wzrokiem. Inter chciał, miażdżył wręcz w statystykach, ale gola wciąż nie było. Icardi był najbliżej w trzydziestej piątej, ale świetną główkę złapał Zoet. Pięć minut przed końcem Ninja spudłował z szesnastego metra. Samir nie grał dziś równo, za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym zarobił żółty kartonik, za to chwilę później wyciągnął groźne uderzenie z wolnego. Dwie minuty przed końcem istną kanonadę ze strony Nerazzurrich zakończyło w końcu celne trafienie Nainggolana i mieliśmy zasłużony remis.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy główkę kapitana Interu przechwycił Zoet. PSV odpowiedziało strzałem w słupek Handanovicia. Nerazzurri bardziej szanowali piłkę po tym ostrzeżeniu. Mecz nieco się uspokoił. Prawdziwa eksplozja radości nastąpiła po trafieniu Icardiego, który oszukał w bezpośrednim starciu golkipera i obrońcę PSV, w wyniku czego zderzyli się ze sobą, po czym wykończył akcję strzałem na pustą bramkę. Prowadzenie w sześćdziesiątej minucie stało się faktem. Holendrzy po tym golu przypominali nieco pitbulla, na którym hycel połamał już pałkę, ledwie stoi, ale wciąż jest gotów się odgryzać. Tymczasem w siedemdziesiątej Icardi, znów z główki, był bliski poprawienia wyniku. Handanović popisał się piękną paradą przy przewrotce Malena na kwadrans przed końcem. PSV jeszcze nie odpuszczało, za opadającego z sił Ninję zameldował się Valero. Candreva zastąpił Politano. Inter przeszedł do przetrzymywania piłki, atakując już tylko sporadycznie. To wystarczyło, aby dowieźć korzystny wynik do końca. Przeciwnik był zbyt zmęczony, aby coś zmienić.

Co z drużyną? Martwi wciąż kiepska forma zeszłorocznych filarów drużyny, Perisicia i Handy, którzy stanowili najsłabsze elementy swoich formacji. Samira bronią jego pojedyncze, piękne interwencje, ale Ivan w kolejnym meczu nie pokazał nic szczególnego. Na szczęście Inter zaczyna dawać pewność, że nie odpuszcza meczy, walczy do końca, umie się bronić i przetrzymywać piłkę, oddając jednocześnie wiele uderzeń na bramkę przeciwnika. Jest nadzieja przed meczem z Barceloną.