Burdisso zakończył karierę

11 października 2018 | 10:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Weteran włoskich boisk i były defensor Interu Mediolan Nicolas Burdisso poinformował wczoraj o zakończeniu zawodowej kariery. Popularny Il Bandito podzielił się swoją decyzją za pośrednictwem Instagrama.

- Dzisiaj, 19 lat po moim debiucie, nadszedł czas, aby zakończyć moją przygodę w roli piłkarza. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w tej podróży, Bogu, mojej rodzinie, kolegom z drużyny, klubom, moim trenerom, a przede wszystkim fanom. 

- Piłka nożna była moim narzędziem do bycia szczęśliwym każdego dnia i rozwijaniu się jako osoba. Teraz nadal będę szczęśliwy. Jestem dumny i zadowolony. Osiągnąłem wszystko,o czym marzyłem jako dziecko.

Burdisso na boiskach Serie A reprezentował barwy Interu, Romy, Genoi oraz Torino (łącznie 326 występów). Dla Nerazzurrich rozegrał 139 meczów i zdobył 8 goli. Z zespołem sięgnął po 4 mistrzostwa, 2 Puchary Włoch i 2 Superpuchary.

Źródło: instagram

Polecane newsy

Komentarze: 4

Morfo

Morfo 11 października 2018 | 12:40   

Kląłem go strasznie ale to było przed erą Ranokji i innych :D

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 11 października 2018 | 14:14   

Taki ranocchia wczesnych czasów kibicowania ale nieco jednak lepszy , pamiętam jak zawalił mecz z LFC

Zamorano

Zamorano 11 października 2018 | 23:41   

Dobry obrońca. Który obrońca nie zawalił jakiegoś meczu? Napastnikom jest łatwiej, bo najwyżej nie strzelą i nikt nie będzie długo rozpamiętywał im lichego występu. Obrońca od razu ma szansę być zapamiętany jako ten, który zawalił mecz...

Adrian Nosowski

Adrian Nosowski 12 października 2018 | 00:09   

Jako ostatni nosił w Interze koszulkę nr 3


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich