54 miliony wpływów do tej pory

11 października 2018 | 10:57 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Dzięki grze w Lidze Mistrzów, co już niejednokrotnie podkreślaliśmy, Inter bardzo zyskał pod względem wizerunkowym, ale również finansowym.

Jak podliczyła La Gazzetta dello Sport, Nerazzurri w tym sezonie zarobili już na biletach z meczów oraz gry w Champions League kwotę 54 milionów euro. To około 20 procent z przychodów uzyskanych w ubiegłym sezonie. 38,9 miliona euro to kwota jaką Inter zarobił z samego udziału w fazie grupowej.

10 milionów to kwota jaką udało się uzyskać z biletów na 5 domowych meczach, z czego 3,5 to wpływy z meczu przeciwko Tottenhamowi. Dodając do tego 2,7 miliona euro za każde zwycięstwo w tych rozgrywkach, daje to sumę około 54 miionów euro, a kwota ta wciąż może wzrosnąć dzięki kolejnym zwycięstwom w Champions League oraz sprzedaży biletów, m.in. na najbardziej wyczekiwanych spotkaniach w Mediolanie z Milanem , Barceloną i Juventusem.

Źródło: football-italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

Hagaen

Hagaen 13 października 2018 | 19:02   

Cieszę się, że publikujecie takie info finansowe, bo to ta strona piłki, która niestety jest nieodłączna, a sporo ludzi i gombusów o tym zapomina.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich