Klauzula Brozovicia nie taka wysoka?

11 października 2018 | 15:17 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Marcelo Brozović to istotna postać w obecnym Interze. Brak jego pracy w destrukcji było szczególnie widać w ostatnim meczu ze SPAL. Nic więc dziwnego, że media nie ustają w doniesieniach o jego nowym kontrakcie. Niedawno pisaliśmy o niezwykłych plotkach, dziś kwoty wydają się zbliżać do realnych konkretów.

Jeszcze niedawno poważne serwisy informacyjne prześcigały się w spekulacjach na temat klauzuli, która miała być zawarta w nowym kontrakcie. Media obiegła niesamowita informacja nawet o 550 mln euro. Brzmiało to wszystko dość niewiarygodnie. Według najnowszych doniesień Football Italia w rzeczywistości zostanie podniesiona do 70 mln euro i to jedynie na najbliższe okienko, jak to miało już miejsce. Tuttosport idzie jak zwykle dalej i twierdzi, że nowa klauzula będzie permanentna i potrwa do końca nowego kontraktu w 2021.

Chorwat może liczyc też na podniesienie zarobków z 2,4 mln na 3 mln euro. Brozović zadeklarował niedawno, że nie chce się nigdzie przenosić przed końcem kontraktu, ucinając tym samym spekulacje o zainteresowaniu ze strony angielskich klubów.

Źródło: teamtalk.com, Football Italia

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 11 października 2018 | 15:45   

O 20 mln to całkiem nieźle, biorąc pod uwagę że za 70 mln można kogoś fajnego kupić

timon

timon 11 października 2018 | 19:50   

a po co w ogóle ta klauzula?

superofca

superofca 11 października 2018 | 22:25   

Dokładnie. Jak takie klauzule chcą dawać to niech ich w ogóle nie będzie.

master

master 12 października 2018 | 12:22   

pytacie się po co ta klauzula?... a no po to ta klauzula, że przyjdzie taki sobie np. Real czy inna Barca i powie, "cześć Marcelo chcesz u nas grać za 6 mln ojro / sezon?" on powie, że oczywiście. Wtedy Real czy Barca powie "ok, to udawaj obrażonego, żeby Twoja cena była równa 30 a nie 60 mln, bo inaczej zarobisz 3 mln ojro a nie 6mln". I wtedy będzie lament, że z niewolnika nie ma pracownika itp itd... i poleci za 30 mln i wszyscy zadowoleni tylko nie Inter. A jak będzie klauzula to Inter powie 60 mln albo sajonara... no chyba, że piszecie o klauzuli 550 mln :) wtedy faktycznie jest niepotrzebna.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich