Panathinaikos 0-2 Inter

16 września 2008 | 20:55 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan zwyciężył wyjazdowe spotkanie 1 kolejki Ligi Mistrzów z Panathinaikosem Ateny 2-0. Bramki dla czarno-niebieskich zdobyli dwaj Brazylijczycy: Mancini i Adriano. Dzięki zwycięstwu, Inter objął prowadzenie w swojej grupie, w której gra jeszcze Werder Brema i Anarthosis.

Liga Mistrzów to upragniony cel Massimo Morattiego i wielu kibiców Interu. W ostatnich latach mecze Champions League Inter rozpoczynał od porażki. Tak było gdy graliśmy na wyjeździe ze Sportingiem, tak samo było w Turcji podczas meczu z Feberbahce. Tym razem miało być inaczej a miał się o to postarać Jose Mourinho i jego zespół.

Inter do Aten pojechał w optymalnym składzie, bez piłkarzy, którzy są obecnie kontuzjowani. Od pierwszej minuty szansę gry otrzymał Mancini, na ławce zaś zasiadł Figo, Balotelli oraz Muntari, którzy grali przeciwko Catanii. Mecz dobrze zaczął się dla Interu, który szybko przejął inicjatywę i starał się atakować gospodarzy, których wspierał stadion fantastycznych kibiców. Strzał Quaresmy i Ibrahimovića w pierwszej połowie przetestowały gospodararza "Koniczynek" , który tego wieczoru nie zamierzał wyciągać piłki z siatki. Jego plany w 27 minucie pokrzyżował Amantino Mancini. PIłkę najpierw wywalczył Zlatan Ibrahimović i wbiegając z nią w pole karne odegrał na lewo do lepiej ustawionego partnera a ten bez przyjęcia umieścił piłkę w długim górnym rogu. To pierwszy gol Brazylijczyka pozyskanego z Romy dla Interu, po bramce z radości zatańczył sambę ze swoim rodakiem - Maiconem. Najgroźniejszą akcją Panathinaikosu w pierwszej połowie był strzał w poprzeczkę Moona.

Po przerwie piłkarze Henka Ten Cate zabrali się ostro do roboty i akcje Ivanchitza, Cleytona oraz Salpingidisa pokazały, że Inter nie może być pewien zwycięstwa. Jednak tego wieczoru obrona Interu była dobrze dysponowana. Mourinho w trakcie drugiej połowy wprowadził na boisko Figo, Muntariego oraz Adriano. Ten ostatni odwdzięczył się golem w 85 minucie meczu, gdy wykorzystał asystę od Zlatana Ibrahimovića i strzałem nad bramkarzem przypieczętował sukces Interu. Nerazzurri wracają więc do Mediolanu z kompletem punktów, a w niedzielę czeka ich wyjazd do Turynu na mecz z AC Torino. W kolejnym meczu Ligi Mistrzów Inter zagra u siebie z Werderem Brema.

Panathinaikos 0-2 Inter (HT: 0-1)
strzelcy: Mancini 27, Adriano 85.

Panathinaikos: 1 Galinovic; 24 Vintra, 23 Simao, 8 Goumas, 29 Nillson (17 Hristodoupoulos 72); 2 Moon (9 Souza 82), 15 Gilberto Silva, 4 Mattos; 10 Cleyton, 14 Salpingidis, 21 Karagounis (27 Ivanchitz 37).

ławka: 30 Tzorvas, 3 Sarriegi, 2 Tziolis, 31 Spyropoulos.
trener: Henk Ten Cate.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 14 Vieira (20 Muntari 62), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 77 Quaresma (7 Figo 64), 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (10 Adriano 82).

ławka:: 1 Toldo, 9 Cruz, 39 Santon, 45 Balotelli.
trener: José Mourinho.