Cierpliwość jest cnotą. Inter ogrywa Milan!!!

21 października 2018 | 19:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Szkoda zmarnowanych okazji. Tak brzmiał tytuł poniższej relacji po 90 minutach dzisiejszego spotkania. Na szczęście, inne pomysł miał Mauro Icardi. Kapitan Interu trafił do siatki w doliczonym czasie gry i kolejny raz okazał się katem dla lokalnego rywala. Grazie Maurito!

Pierwsza połowa odzwierciedlała przedmeczowe zapowiedzi dziennikarzy i ekspertów. Inter ruszył z wysokim pressingiem i uprzykrzał życie rywalom jeszcze na ich połowie. Rossoneri mieli wyraźny problem z agresywną grą nominalnych gospodarzy i szybko pozbywali się futbolówki. Jeszcze szybciej uwidoczniła się przewaga Nerazzurrich, lecz paradoksalnie to Milan stworzył sobie pierwsze okazje po uderzeniach z dystansu. Próby Suso oraz Calhanoglu okazały się jednak niecelne. W 12 minucie znaczna część stadionu eksplodowała w wybuchu radości, gdy piłkę do siatki skierował Mauro Icardi. Sędzia szybko odgwizdał jednak spalonego, a po konsultacji z VAR utrzymał swoją decyzję. Derby to wojna, a wojna niestety niesie ze sobą ofiary. Dziś w tej roli wystąpił Radja Nainggolan, który ucierpiał w ostrym starciu z Lucasem Biglią. Belg próbował kontynuować grę, lecz ból okazał się silniejszy. W 30 minucie spotkania, na murawie zameldował się Borja Valero. Napór Interu nie ustawał. Bliski otwarcia wyniku był De Vrij, lecz piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Eksperci przewidywali, że groźną bronią Nerazzurrich będą stałe fragmenty gry i rzeczywiście tak było. Podopieczni Gattuso przebudzili się dopiero końcówce pierwszej połowy. Udało im się nawet trafić do siatki, lecz Musacchio znajdował się na wyraźnym spalonym i sędzia natychmiast interweniował. Czarno - niebiescy powinni schodzić na przerwę prowadząc, lecz Matias Vecino fatalnie zmarnował podanie od Ivane Perisicia. Urugwajczyk znalazł się niepilnowany w dogodnej sytuacji, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

W drugiej połowie oglądaliśmy znacznie słabsze spotkanie. Mecz stracił na szybkości i intensywności akcji. Jeden element pozostał jednak bez zmian, przewaga Nerazzurrich była widoczna i wydawało się, że prędzej czy później, ale padnie gol dla podopiecznych Luciano Spallettiego. Dobrą okazję miał Politano, głową próbował Vecino, lecz wszystko bezskutecznie. Czas biegł nieubłaganie, a na tablicy wyników nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Na całe szczęście rywale byli dziś zupełnie pozbawieni pomysłu na sforsowanie defensywy Interu i liczyli wyłącznie na indywidualne błędy lub długą piłkę z pominięciem linii pomocy. Spalletti próbował zareagować zmianami. Na murawie zameldowali się Keita Balde, a jakiś czas później Antonio Candreva. Nowe skrzydła nie potrafiły jednak poderwać zespołu do przeprowadzenia skutecznego ataku. Coraz bardziej widoczny był ubytek sił w ekipie Nerazzurrich. Rossoneri próbowali wykorzystać końcowe minuty spotkania, lecz najlepszą okazję zmarnował Suso. Spotkanie weszło w końcową fazę, a sędzia techniczny poinformował o dodatkowych trzech minutach gry. Kibice wydawali się być już pogodzeni z bezbramkowym remisem. Na atak ostatniej szansy zdecydował się jednak Matias Vecino. Urugwajczyk dorzucił piłkę w pole karne rywali, a tam dopadł do niej Mauro Icardi i strzałem głową doprowadził stadion do wrzenia. Inter znów tego dokonał. Nerazzurri wyrwali zwycięstwo w ostatnim momencie, a zdruzgotani rywale nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć na ten cios.

INTER: 1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 16 Politano, 14 Nainggolan, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 10 Lautaro, 11 Keita, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 Borja Valero, 23 Miranda, 29 Dalbert, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva.

MILAN: 99 G. Donnarumma; 2 Calabria, 22 Musacchio, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez; 79 Kessie, 21 Biglia, 5 Bonaventura; 8 Suso, 9 Higuain, 10 Calhanoglu.
Ławka rezerwowych: 25 Reina, 90 A. Donnarumma, 4 Mauri, 7 Castillejo, 11 Borini, 14 Bakayoko, 16 Bertolacci, 17 Zapata, 20 Abate, 33 Caldara, 63 Cutrone, 93 Laxalt.
Trener: Gennaro Gattuso