Inter zarobił ponad 100 mln na rynkach azjatyckich

24 października 2018 | 00:09 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Według raportu Calcio e Finanza Inter przyniósł znakomite dochody dzięki sprytnej polityce Suning Group. Wszystko wskazuje na to, że przychody z Chin będą kluczowe, jeśli chodzi o realizację założeń Finansowego Fair Play i zwiększenie budżetu w kolejnym sezonie.

Warto zaznaczyć znaczący progres, jeśli chodzi o dochód Interu z firm mających siedziby w tym rejonie świata. Za sezon 2016/17 do kasy wpłynęło 86 mln euro. Za rozgrywki w sezonie 2017/18 odnotowano rekordowe 102 mln euro.

Na kwotę składa się szereg umów sponsorkich i marketingowych. Z podanej kwoty 40 mln euro przelało samo Suning Group, jako wyrównanie za umowy związane ze zmianą nazwy ośrodka treningowego Interu z Inter’s Appiano Gentile training centre na zupełnie nową, brzmiacą oficjalnie The Suning Training Centre in memory of Angelo Moratti. Umowy dotyczyły wszystkich dochodów marketingowych z tytułu rebrandingu.

Kolejne 25 mln euro to sumaryczny efekt umów z lutego 2017. Wszystkie dotyczyły sponsorowania, praw do transmisji i marki Interu. Poszczególne kontrakty zostały zawarte z podmiotami z Chin, Malezji, Singapuru, Indonezji, Japonii i Korei Południowej.

37 mln euro zostały uzyskane ze współpracy z partnerami biznesowymi Suning Group, tj. z Fullshare Holding, Donkey Mother i od chińskiego giganta medialnego iMedia.

Jak w związku z tym wygląda sytuacja wobec tak nie lubianego przez kibiców FFP? Według Calcio e Finanaza Inter nie spełnił zeszłorocznych zaleceń tylko i wyłącznie z winy chińskiego rządu, którego restrykcje uniemożliwiły przelanie całości dochodów przed wyznaczonym terminem. Dziennikarze zwracają jednak uwagę, że Nerazzurri, mając już gotową sieć umów sponsorskich, nie będą mieli problemów z płynnością finansową i mogą spokojnie czekać na zaległą gotówkę.

Forza Suning!

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00

24 października 2018 | 08:40

Brawo. Rozsądek jest najważniejszy w prowadzeniu klubu. Oby tak dalej

Piotrekfci

Piotrekfci

24 października 2018 | 08:57

Miodzio. Powoli ale do założonego celu. Przydało by się pozyskać jakiś inwestorów z Europy do tego wszystkiego.

master

master

24 października 2018 | 09:31

cóż, był taki sponsor nawet z Polski... ale chyba każdy rozumie, że pare mln ojro, to nie 100 mln ojro, a Chińczycy mogą tyle zapłacić, w europie, gdzie każdy grosz się liczy i zarządy/rady nadzorcze spółek patrzą na wydatki, raczej nie pozwolą na pompowanie takich pieniędzy do klubu w ramach reklamy...

Darkos

Darkos

24 października 2018 | 13:57

Oby wreszcie zamknąć i zapomnieć ten sztuczny wymysł jakim jest FFP...

wróbel1908

wróbel1908

24 października 2018 | 16:01

Forza Suning


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich