Inter na piątkę. Pogrom na Meazza.

3 listopada 2018 | 13:58 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Miło, łatwo i przyjemnie. Inter Mediolan wysoko wygrywa u siebie z Genoą i potwierdza dobrą dyspozycję przed rewanżem z Barceloną. Wynik 5 - 0 mówi wszystko o przebiegu spotkania. Dorobkiem bramkowym podzielili się dziś Roberto Gagliardini (dwa gole), Matteo Politano, Joao Mario i Radja Nainggolan.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, Luciano Spalletti postanowił zamieszać w wyjściowej jedenastce swojego zespołu. Szansę gry od pierwszych minut otrzymali m.in. Dalbert, Gagliardini, Joao Mario czy Lautaro Martinez. W wyjściowym zestawieniu gości najbardziej zaskoczył brak Krzysztofa Piątka. Jego miejsce zajął doświadczony Goran Pandev, który w przeszłości udowadniał, że posiada patent na Inter.

W pierwszej połowie Macedończyk nie stanowił jednak żadnego zagrożenia dla defensywy gospodarzy, podobnie jak reszta jego kolegów. Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando Nerazzurrich. Wynik spotkanie już w 2 minucie mógł otworzyć Lautaro, lecz z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Uderzeń z dystansu próbowali Perisić i Politano. Inter dopiął swego w 14 minucie spotkania. Błąd przy wyprowadzaniu piłki przez rywali, małe zamieszanie w polu karnym i piłka trafiła wreszcie pod nogi Roberto Gagliardiniego. Pomocnik spokojnie wykorzystał szansę i otworzył wynik spotkania. Po chwili kibice mogli świętować kolejne trafienie swoich pupili. Ponownie nie popisali się defensorzy Genoi, a ich opieszałość wykorzystał Matteo Politano. Włoch uprzedził defensora i stanął oko w oko z Radu. Po 16 minutach spotkania było już 2 - 0 dla gospodarzy. Obraz gry nie ulegał zmianie, chociaż Genoa starała się odgryzać rywalom. To miejscowi byli jednak znacznie bliżej kolejnego trafienia (Politano i De Vrij). Przed przerwą nie oglądaliśmy już jednak kolejnych bramek.

Pierwsza połowa łudząco przypominała rywalizację z Torino. Kibice mogli mieć więc obawy, że ich drużyna ponownie spuści z tonu i roztrwoni bezpieczną przewagę. Roberto Gagliardini postanowił jednak szybko uspokoić fanów. W 49 minucie znów zakotłowało się pod bramką Genoi. Radu powstrzymał próbę Perisicia, lecz przy dobitce pomocnika Interu był już bezradny. Podwyższenie prowadzenia spowodowało, że podopieczni Luciano Spallettiego spokojnie mogli przejść na tryb ekonomiczny. Gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, sporadycznie atakowali i dbali o zachowanie kolejnego czystego konta. Nie było to trudne zadanie, ponieważ Gryfoni prezentowali się naprawdę słabo w ofensywie. Tego obrazu nie zmieniło nawet wejście Krzysztofa Piątka, który zastąpił Gorana Pandeva. Kiedy sędzia techniczny zakomunikował, że mecz zostanie przedłużony o 3 dodatkowe minuty, wydawało się nam, że nic ciekawego się już nie wydarzy. Nic bardziej mylnego. Inter wyprowadził jeszcze dwa ciosy i brutalnie posłał rywala na deski. Na 4 - 0 trafił Joao Mario, który podsumował tym golem swój bardzo udany występ. Po chwili, Portugalczyk wystąpił już w roli asystenta przy trafieniu Radji Nainggolana. Belg pojawił się na boisku, aby złapać nieco pewności przed starciem z Barceloną, a zdążył zapisać się jeszcze w protokole meczowym. Arbiter postanowił nie dobijać już zespołu gości i odgwizdał koniec meczu.

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 5 Gagliardini, 77 Brozovic; 16 Politano, 15 Joao Mario, 44 Perisic; 10 Lautaro.

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 2 Vrsaljko, 8 Vecino, 9 Icardi, 11 Keita, 13 Ranocchia, 14 Nainggolan, 18 Asamoah, 20 Borja Valero, 23 Miranda, 87 Candreva.

GENOA: 97 Radu; 14 Biraschi, 17 Romero, 3 Gunter; 32 Pereira, 8 Romulo, 30 Sandro, 24 Bessa, 22 Lazovic; 19 Pandev, 11 Kouamé.

Ławka rezerwowych: 25 Vodisek, 23 Russo, 5 Lisandro Lopez, 9 Piatek, 10 Lapadula, 15 Mazzitelli, 33 Lakicevic, 40 Omeonga, 44 Veloso, 45 Medeiros, 87 Zukanovic, 88 Hiljemark.

Trener: Ivan Juric