Cenny remis Interu

6 listopada 2018 | 20:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Duma Katalonii ponownie nie była w stanie zdobyć Stadio Giuseppe Meazza. W starciu Inter - Barcelona padł remis 1 - 1. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą Malcoma w 83 minucie spotkania. Do wyrównania doprowadził niezawodny Mauro Icardi.

Pierwsze 45 minut w wykonaniu podopiecznych Luciano Spallettiego, nie mogło się podobać. Ciężko było wymagać, że gospodarze zagrają z rywalem w otwarte karty, lecz spodziewaliśmy się nieco więcej jakości w ofensywie. Barcelona dyktowała warunki gry i całkowicie zdominowała przebieg boiskowych wydarzeń. Goście powinni prowadzić do przerwy, lecz na przeszkodzie stawał im świetnie dysponowany Samir Handanović oraz ich własna nieskuteczność. Szczególnie Luis Suarez zmarnował kilka bardzo dogodnych okazji strzeleckich. Inter z trudem przedostawał się w okolice pola karnego przyjezdnych, a w kluczowych momentach brakowało opanowania i dokładności. Ter Stegen nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, a najdogodniejszą okazję zmarnował Kwadwo Asamoah. Głównym motorem napędowym drugiej linii miał być Radja Nainggolan, lecz popularny Ninja kompletnie nie potrafił odnaleźć się na boisku. Nerazzurri wykonywali sporo dobrej roboty w defensywie, jednak po przejęciu futbolówki niemal natychmiast tracili ją w bardzo prosty sposób.

Po przerwie zobaczyliśmy już lepszy Inter. Oczywiście, Barcelona nadal przeważała i stwarzała sobie znacznie więcej okazji strzeleckich, lecz gospodarze częściej odgryzali się kontrami, a w końcówce potrafili nawet dłużej utrzymać się przy piłce. Na osobne słowa pochwały zasłużył dziś Samir Handanović, który skutecznie zatrzymywał kolejne próby graczy Blaugrany. Sposobu na Słoweńca nie potrafili znaleźć Coutinho, Rakitić czy Dembele. W odpowiedzi, Nerazzurri mogli wyjść na prowadzenie za sprawą główki Politano, lecz Włoch spudłował w dogodnej sytuacji. Im bliżej końca spotkania, tym częściej trybuny podrywały się po udanych akcjach gospodarzy. Najlepszy okres gry Interu zakończył się jednak trafieniem dla podopiecznych Ernesto Valverde. W 83 minucie spotkania, świeżo wprowadzony na murawę Malcom zdołał wreszcie pokonać golkipera rywali. W tym momencie wydawało się, że będzie już po meczu. Nerazzurri kolejny raz postanowili jednak udowodnić, że w tym sezonie nie straszną są im żadne okoliczności. Spalletti posłał w bój Lautaro Martineza, czym dał jasny sygnał, aby drużyna poszukała bramki wyrównującej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 87 minucie było już 1 - 1, a wszystko za sprawą Mauro Icardiego, który znakomicie zachował się w polu karnym rywali. Kolejne minuty nie przyniosły już zmiany rezultatu, więc oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

INTER: 1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 16 Politano, 14 Nainggolan, 44 Perisic; 9 Icardi

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 10 Lautaro, 11 Keita, 20 B. Valero, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva
Trener: Luciano Spalletti

FC BARCELONA: 1 Ter Stegen; 20 Sergi Roberto, 3 Piquè, 15 Lenglet, 18 Jordi Alba; 4 Rakitic, 5 Busquets, 8 Arthur; 11 Dembelè, 9 Suarez, 7 Coutinho
Ławka rezerwowych: 13 Cillessen, 2 Semedo, 12 Rafinha, 14 Malcom, 22 Vidal, 26 Castillo, 36 Chumi
Trener: Ernesto Valverde

Źródło: inter.it