Inter i Milan razem odnowią Stadio Giuseppe Meazza

9 listopada 2018 | 14:46 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Na oficjalnej stronie Nerazzurrich pojawiła się informacja odnośnie umowy pomiędzy Interem Mediolan i AC Milan. Porozumienie dotyczy wspólnej renowacji San Siro.

F.C. Internazionale Milano S.p.A. oraz A.C. Milan S.p.A., bo tak brzmią pełne nazwy klubowych spółek, znalazły porozumienie w sprawie obiektu. W oświadczeniu możemy przeczytać, że odnowienie stadionu i podporządkowanie go współczesnym standardom ma kluczowe znaczenie dla obydwu zespołów. Kluby wierzą, że dzielenie murawy ma solidne podstawy z finansowego, administracyjnego i technicznego punktu widzenia. Rozważone zostały wszystkie dostępne opcje, włącznie z przebudową San Siro. Wspólna grupa ekspertów bada i rozważa ponownie każdą możliwą alternatywę.

Kluby zgodziły się na zakończenie fazy badawczej do końca roku 2018. Po tym nastąpi okres niezbędnego planowania i występowania o pozwolenia administracyjne, docelowo stadion ma być gotowy dla fanów tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Wczorajsze spotkanie odbyło się z udziałem burmistrza Mediolanu. Ten dzień zapamiętamy jako szczególnie istotny w historii stadionu i dialogu pomiędzy klubami.  

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Matt1

Matt1 9 listopada 2018 | 14:53   

szkoda, że ten stadion nigdy nie b ędzie mógł być tylko w naszych rękach. Ale lepsze to niż nic :)

Kiksu

Kiksu 9 listopada 2018 | 18:20   

Mekka futbolu i oby kiedyś derby na tym obiekcie znaczyly tyle Ci kiedyś i elektryzowaly cały swoat ponownie

superofca

superofca 9 listopada 2018 | 20:30   

Co za bzdura, to jest kolejny etap mydlenia oczu. Milan nigdy nie dołoży się do odnowienia San Siro. Prędzej świnie zaczną latać.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich