Tottenham - Inter (informator)

27 listopada 2018 | 11:28 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W ramach kolejnego meczu Ligi Mistrzów, już jutro Tottenham podejmie Inter. Spotkanie to odbędzie się w Londynie, na Wembley, o godzinie 20:00 czasu lokalnego. Poniżej zamieszczamy ważne informacje dla podróżujących do Wielkiej Brytanii.

Pomoc dla kibiców

Jak już to było praktykowane, tak również tym razem, przed wejściami na stadion pojawią się przedstawiciele Nerazzurrich. Będą oni mogli pomóc tylko osobom, które będą mieć przy sobie dowód osobisty i bilet wstępu.

W nagłych przypadkach można kontaktować się pod numerem alarmowym Generalnego Konsulatu: 0044 (0) 7850 752 895 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-22:00). Numer ten jest przeznaczony wyłącznie dla obywateli Włoch i nie obejmuje kwestii związanych z podróżą (paszporty, wizy, lotniska, itd.).

Transport z lotniska do centrum

Lotnisko Heathrow znajduje się 30 km od centrym. Najszybsze połączenie z miastem zapewnia pociąg Heathrow Express (15 minut jazdy do stacji Paddington). Alternatywą jest lnia metra Piccadilly, którą można dostać się do centrum w około godzinę. Z lotniska dostępne są także linie autobusowe i taksówki.

Jeśli ktoś ląduje na Gatwick może dostać się do centrum pociągiem Gatwick Express, który kursuje co 15 minut, a podróż trwa 35 minut. Dostępne będą także autokary.
Z lotniska Stasted odjeżdża pociąg Stansted Express, który jedzie do stacji Liverpool Street w 45 minut.

Dokumenty

By podróżować do Wielkiej Brytanii niezbędne jest posiadanie paszportu lub dowodu osobistego, które są czytelne i niezniszczone. Ponadto należy pamiętać, by mieć ze sobą bilet wstępu na Wembley. Warto także posiadać ubezpieczenie międzynarodowe, które można od ręki wyrobić w punktach NFZ.

W przypadku zgubienia dokumentu tożsamości należy jak najszybciej zgłosić problem na policję, która za pośrednictwem ambasady będzie mogła wydać ETD (Emergency Travel Document). Karta nie upoważnia jednak do podróżowania samolotem.

Bezpieczeństwo osobiste

Podróżnych uczula się na zachowanie ostrożności w miejsach publicznych, gdzie grasują kieszonkowcy. Uwagę należy zachować przede wszystkim na lotniskach, stacjach transportu publicznego i centrum miasta. Na wypadek kradzieży zaleca się posiadanie kserokopii dokumentów, najlepiej poświadczonych za zgodność z oryginałem, które można pozostawić w hotelu, co umożliwi późniejszą identyfikację.

Przydatne numery

Numer alarmowy - 112
Policja - 999 i 112
Miejska policja - 101
Brytyjska policja transportowa - 0800 40 50 40
Policja transportowa - 0800 40 50 40

Wembley - dojazd, wejście, bezpieczeństwo

Do stadionu Wembley można dostać się komunikacją miejską. Pobliskie stacje:
Wembley Park, Wembley Central, Wembley Stadium.

Trybuna gości znajduje się w sektorach od 112 do 119. Obowiązują wejścia C (zarówno wejście, jak i kołowrotek). Bramy będą otwarte o godzinie 18:30.

Należy pojawić się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ mogą być kolejki spowodowane kontrolą bezpieczeństwa.

Na Wembley obowiązują nowe przepisy bezpieczeństwa dotyczące wejścia na stadion z bagażem. Wszystkie torby i plecaki większe niż arkusz A4 (wysokość 297 mm, szerokość 210 mm i głębokość 210 mm) nie przejdą kontroli bezpieczeństwa.

Odbiór biletów

Osoby, które nie odebrały biletów, będą mogły to zrobić w specjalnym stanowisku, przy kasie biletowej East Ticket Office. Do odbioru niezbędne będzie okazanie dowodu tożsamości i e-maila potwierdzającego zakup biletu.

Kontrola bezpieczeństwa

Zakazane jest:
- posiadanie wszelkiego rodzaju broni,
- używanie i posiadanie masek / kominiarek,
- posiadanie banerów, emblematów zachęcających do dyskryminacji (o charakterze etnicznym, religijnym, seksualnym) lub przemocy,
- posiadanie materiałów wybuchowych, łatwopalnych, pirotechnicznych,
- wspinanie się na płot.

Stadion jest objęty systemem nadzoru wideo, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Na stadion nie można wejść z:
- bronią
- petardami, pirotechniką,
- profesjonalną kamerą i dekoderem,
- szklanymi kieliszkami, butelkami lub puszkami,
- laserami,
- megafonem,
- kominiarkami,
- zwierzętami,
- dużymi banerami,
- symbolami rasizmu i dyskryminacji

Wyjście ze stadionu

Kibice gości będą mogli normalnie opuścić stadion. Policja może wstrzymać wyjście ze względu na bezpieczeństwo. Zachęca się do współpracy z obsługą stadionu, by ułatwić i przyspieszyć wyjście z obiektu.

Więcej informacji oraz pomocnicze mapki dostępne są TUTAJ.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich