Panie z Interu przegrały derby w Coppa Italia

10 grudnia 2018 | 08:32 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Bardzo przykre wieści napłynęły z Mediolanu.  Po wyczerpującej walce kobieca reprezentacja Interu przegrała derbowy pojedynek z AC Milan.

W ramach rozgrywek Coppa Italia na placu boju naprzeciwko siebie stanęły reprezentantki piękniejszej części Mediolanu. Pierwsza połowa rozpoczęła się fatalnie w wykonaniu Nerazzurrich od utraty dwóch bramek, jednak podopieczne De La Fuente nie składały broni i do przerwy wyprowadziły wynik na 3-2. Druga odsłona przyniosła bardzo wyrównaną walkę i mimo zaciekłości w atakach Interu, Rossoneri były zdecydowanie bardziej skuteczne i wygrały całe spotkanie z przewagą dwóch trafień. Liderki Serie B dostały niestety solidną lekcję od bardziej doświadczonych koleżanek.

INTER 3-5 MILAN

Bramki: 5' i 14' Giuliano, 21' i 29' Marinelli, 47' Baresi, 65' Tucceri, 68' Giugliano, 71' Giacinti

INTER: 1 Schroffenegger; 15 Merlo, 6 Locatelli, 3 D'Adda, 5 Capucci (83' Carravetta); 8 Brustia, 4 Pisano, Regazzoli; 7 Marinelli (74' Rognoni 23), 9 Baresi, 18 Pandini (77' Santi 22)
Rezerwowe: 21 Capelletti, 12 Pastrenge, 2 Crespi, 13 Pellens
Trener: Sebastian De La Fuente

MILAN: 1 Ceasar, 6 Fusetti, 7 Bergamaschi (75' Coda 29), 8 Carissimi, 9 Sabatino, 10 Giuliano, 11 Heroum, 18 Zigic (64' Amaral Mendes 2), 13 Capelli (45' Alborghetti 5), 27 Tucceri, 19 Giacinti
Rezerwowe: 12 Zanzi, 17 Bellucci,  20 Cacciamali, 23 Longo
Trener: Carolina Morace