Inter przegrał Derby Mediolanu

28 września 2008 | 20:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

W Derbach Mediolanu, tym razem to Milan okazał się zwycięski. Podopieczni Carlo Ancelottiego zwyciężyli po bramce Ronaldinho. Mecz był spotkaniem wyrównanym, ponieważ obie drużyny miały podobną ilość szans na zdobycie gola. Nieco lepszą skutecznością wykazał się Milan i to on dopisuje sobie 3 punkty na swoje konto. Inter kończył mecz w 10

Mecz rozpoczął się od nieśmiałych ataków z obydwu stron. Pierwsze minuty pokazały, że oba zespoły z respektem dla rywala przystąpiły do meczu. Później nie działo się nic ciekawego, gdyż brakowało dokładności a wobec agresywnego pressingu dochodziło do częstych strat z obu stron. W 36 minucie podanie Kaki w polu karnym wykorzystał Ronaldinho, który strzałem głową nie dał szans świetnemu tego wieczoru Julio Cesarowi. Również Abiatti spisywał się po drugiej stronie boiska bardzo dobrze i bronił każdy groźny strzał Interu.

Po przerwie Inter nieco zaatakował, lecz nie wiele z tego wynikało. Wprowadzenie na boisko Adriano i Cruza dało pewne nadzieje na zmianę obrazu gry, jednak jak na złość wówczas z boiska wyleciał Burdisso za dwie żółte kartki. W końcówce było na tyle nerwowo, że czerwone kartki ujrzeli...Gabriele Oriali oraz Marco Materazzi, który już siedział na ławce rezerwowych. Obaj panowie nie byli zadowoleni prawdopodobnie z decyzji sędziego, który nie odgwizdał ewidentnego faulu w polu karnym na Adriano.

Mecz zakończył się skromną porażką Interu, której konsekwencją jest utrata fotela lidera na rzecz Lazio. Mimo to Inter nadal utrzymuje przewagę nad Romą, Juventusem i Milanem. To dopiero 5. kolejka Serie A i Jose Mourinho oraz jego piłkarze, mimo iż nie zagrali dziś dobrego meczu będą mieli sporo czasu na odrobienie dzisiejszych strat.