Desailly:Widziałem strach Maldiniego przed Ronaldo

19 grudnia 2018 | 09:38 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Marcel Desailly, były gwiazdor Milanu i reprezentacji Francji, w rozmowie z magazynem World Magazine, opowiedział ciekawą anegdotę dotyczącą Paolo Maldiniego i Ronaldo, kiedy ten reprezentował barwy Interu.

- W historii jest niewielka liczba piłkarzy, którzy byli najlepsi w swoim pokoleniu. Musisz wskazać Pele, Maradonę ale również Ronaldo. Grałem w Milanie, kiedy on był w Interze. Widziałem zawsze wielkie zmartwienie Maldiniego, kiedy graliśmy przeciwko Ronaldo. Zawsze mi mówił: "Marcel musisz zostać ze mną, potrzebuję Twojej pomocy. Musimy zostać we dwóch na niego. Jeśli złapie piłkę, to ucieknie i już jej nie odzyskamy. To było fantastyczne, czarodziej. Wszyscy zostawali z otwartymi ustami, kiedy brał piłkę, cały stadion bez tchu. Pierwszy raz widziałem coś takiego. Miał pecha z kontuzjami, co prawdopodobnie zabrało 70% jego potencjału. Bez nich, mógłby dokonać wszystkiego. - powiedział Francuz.

Źródło: fcinternews

Polecane newsy

Komentarze: 6

Kevin

Kevin 19 grudnia 2018 | 09:50   

Jeśli chodzi o Ronaldo to chyba najlepszy albo jeden z najlepszych zawodników w swojej generacji. Mam jednak wrażenie, ze jego ,, brazylijski sposób prowadzenia się ,, podczas kariery przyczynił się lub miał wpływ na jego zdrowie. Brak profesjonalizmu pozaboiskowego

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 19 grudnia 2018 | 10:06   

chyba już nigdy żaden zawodnik nie zrobi na mnie takiego wrażenia jak on

Internazionalista

Internazionalista 19 grudnia 2018 | 10:08   

dokladnie Pawel

pasek_9

pasek_9 19 grudnia 2018 | 10:28   

Nigdy już takiego zawodnika jak on nie będzie i powtórzę kolejny raz jest tylko jeden prawdziwy Ronaldo !

Rahi

Rahi 19 grudnia 2018 | 11:36   

Genio i Recoba. Tak genialni. Tak kontuzjogenni. Tak piękna historia naszego zespołu.

Internaldo

Internaldo 19 grudnia 2018 | 19:29   

Co tu dużo mówić. Dla mnie piłkarz wręcz magiczny. Wiedziałem, że jak dostanie piłkę to może zrobić z nią wszystko i wkręcić w ziemię każdego obrońcę czy kilku na raz.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich